captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: moteris vizualiųjų menų istorijoje

Ar 1910 m. kovo 8-oji yra riba, brėžianti moterų teisę egzistuoti (kurti, būti ir likti) vizualiuosiuose menuose? Koks moterų vaidmuo ar įvaizdis prieš ir po šios datos įteisinimo? Absoliučios lygybės siekiai moterų kūryboje – realiai įsisąmoninti ar pseudosąmoningi?
Menininkė Kristina Inčiūraitė. Šarūnės Zurbaitės-Kajietės nuotr.
Menininkė Kristina Inčiūraitė. Šarūnės Zurbaitės-Kajietės nuotr.

Ar 1910 m. kovo 8-oji yra riba, brėžianti moterų teisę egzistuoti (kurti, būti ir likti) vizualiuosiuose menuose? Koks moterų vaidmuo ar įvaizdis prieš ir po šios datos įteisinimo? Absoliučios lygybės siekiai moterų kūryboje – realiai įsisąmoninti ar pseudosąmoningi? Apie feministinį meną ir moteris kūrėjas ir herojes pokalbis studijoje su meno kritike Laima Kreivyte, menininkėmis Dalia Mikonyte ir Kristina Inčiūraite.

„Per šešerius metus buvo parodyti 42 „Bohemos“ spektakliai, kuriuos matė daugiau, nei 50 000 Lietuvos žiūrovų. Tai įspūdingi skaičiai, kai prisimeni pirmuosius žingsnius, kuomet maestro Gintaras Rinkevičius skeptiškai pranašavo daugiausiai tris spektaklius, o aš, optimistė, tikėjausi kokių šešių“, – prisimena VCO vadovė režisierė Dalia Ibelhauptaitė. Paskojimas apie Dž. Pučinio „Bohemą“, davusią trupei „bohemiečių“ vardą, legendinę operos sceninę kelionę ir atsisveikinimo spektaklius.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Šiaurės Atėnai“, „Nemunas“, „7 meno dienos“, „Literatūra ir menas“.

„Nereikia interpretuot Kisarausko kaip negrabaus, nemokančio tapyti – kultūra už to slypi. Jam reikėjo atrasti formą, kad menine raiška atskleistų tą didelę europinės kultūros patirtį“, – apie Vinco Kisarausko (1934–1988) kūrybą pasakoja menininko ankstyvosios tapybos ir grafikos parodos „Nėra menui taisyklių“ kuratorius VDA muziejaus direktorius Viktoras Liutkus.

Ar 1910 m. kovo 8-oji yra riba, brėžianti moterų teisę egzistuoti (kurti, būti ir likti) vizualiuosiuose menuose? Koks moterų vaidmuo ar įvaizdis  prieš ir po šios datos įteisinimo? Absoliučios lygybės siekiai moterų kūryboje – realiai įsisąmoninti, ar pseudosąmoningi? Apie feministinį meną ir moteris kūrėjas ir herojes pokalbis studijoje su meno kritike Laima Kreivyte, menininkėmis Dalia Mikonyte ir Kristina Inčiūraite.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ kovo 7 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...