captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Talino grafikos trienalės laimėtoja architektė Viktorija Rybakova

„Knyga „Pasidalintas žinojimas“ – mano metų trukmės projektas, tai – daugiau nei 2000 Genučio Procutos atsiųstų knygų, saugomų Vilniaus universiteto saugykloje, katalogas.
Architektė Viktorija Rybakova. Dalios Kavaliauskaitės nuotr.
Architektė Viktorija Rybakova. Dalios Kavaliauskaitės nuotr.

„Kartą bibliotekoje užsisakiau J. Kerouaco knygą „Kelyje“ ir ten radau dedikaciją: „Skiriu šią knygą, kuri kažkada buvo „bytnikų“ biblija. Genius Procuta“. Pasidomėjau internete apie šį žmogų, ir paaiškėjo, kad jis siunčia knygas ir į kitas bibliotekas, ir tos knygos – rinktinė vakarų literatūra. Genutis periodiškai iki dabar siunčia knygas, ir tos dedikacijos, trumpi prierašai virto asmeniškais laiškais skaitytojams, tad šis katalogas yra kaip ir jo gyvenimo puslapių vartymas“, – apie Talino grafikos trienalėje Grand Prix apdovanojimu įvertintą knygą pasakoja architektė Viktorija Rybakova.

„Per laboratorijos atidarymą mūsų klausė, kodėl darome viešą pristatymą visuomenei. Mes norėjome, kad menininkai nustotų zyzti, jog jų niekas nesupranta, o visuomenė ateitų čia, pravertų duris ir pamatytų, jog tikrai dar daug ko nežino apie mūsų darbus. Mes norime pradėti komunikaciją tarp menininkų ir visuomenės“, – apie atnaujintą moderniausią Baltijos šalyse Grafikos laboratoriją pasakoja Vilniaus dailės akademijos Grafikos katedros lektorė Marija Marcelionytė-Paliukė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Mūsų credo – statyti šiuolaikines pjeses kaip klasiką, o klasiką – kaip šiuolaikinę dramaturgiją – ko gero, labiausiai atsispindi paskutiniame mūsų spektaklyje „Žuvėdra“. Tai viena mano mylimiausių pjesių, kurią norėjau statyti labai seniai, nuo to laiko, kai pradėjau galvoti apie režisūrą ir teatrą“, – apie premjerinį spektaklį sako režisierius Oskaras Koršunovas.

„Knyga „Pasidalintas žinojimas“ – mano metų trukmės projektas, tai – daugiau nei 2000 Genučio Procutos atsiųstų knygų, saugomų Vilniaus universiteto saugykloje, katalogas. Kartą bibliotekoje užsisakiau J. Kerouaco knygą „Kelyje“ ir ten radau dedikaciją: „Skiriu šią knygą, kuri kažkada buvo „bytnikų“ biblija. Genius Procuta“. Pasidomėjau internete apie šį žmogų, ir paaiškėjo, kad jis siunčia knygas ir į kitas bibliotekas, ir tos knygos – rinktinė vakarų literatūra. Genutis periodiškai iki dabar siunčia knygas, ir tos dedikacijos, trumpi prierašai virto asmeniškais laiškais skaitytojams, tad šis katalogas yra kaip ir jo gyvenimo puslapių vartymas“, – apie Talino grafikos trienalėje Grand Prix apdovanojimu įvertintą knygą pasakoja architektė Viktorija Rybakova. Pokalbis su menininke apie kūrybą, architektūrą knygose ir katalogą „Pasidalintas žinojimas“.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ kovo 5 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...