captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: lietuviškų augalų veislių sėklininkystė – silpna grandis

Žinant, kad ir toliau sėkmingai darbuojasi javų, daugiamečių veislių kūrėjai, nebeaišku, kodėl silpsta lietuviškų veislių sėklininkystė.

Pirmaisiais metais, atkūrus Lietuvoje Nepriklausomybę, dažnoje seniūnijoje buvo po kelis sertifikuotus javų bei kitų žemės ūkio augalų sėklų dauginimo ūkius. Dabar tiek yra ne visuose rajonuose. Žinant, kad ir toliau sėkmingai darbuojasi javų, daugiamečių veislių kūrėjai, nebeaišku, kodėl silpsta lietuviškų veislių sėklininkystė.

Šalčininkų ir Alytaus rajonuose nustačius afrikiniu kiaulių maru užsikrėtusių šernų, pastaraisiais mėnesiais ne tik iš šių rajonų, bet ir visos Lietuvos į Nacionalinį maisto ir veterinarijos rizikos institutą laboratoriniams tyrimams jau atvežta kelis kartus daugiau mėginių, negu anksčiau per visus metus. Ką rodo institute atlikti tyrimai, kaip juos vertina ekspertai?

Elektrėnų savivaldybėje, Pilypiškių kaime, gyvenantis Juozapas Kulvinskas, atėjus pavasariui, vis dažniau pasižvalgo po savo sodybą, greta jos esantį žemės sklypą. Jau įkopusiam į devintą dešimtį vyrui vis dar rūpi ir lauko darbai, ir kūryba. Juos nudirbti gali būdamas geros sveikatos, kurios tausojimo paslaptis aprašė  prieš kelerius metus išleistoje knygoje „Išvyk mirtį“. Ją papildė eilėraščių rinkiniu „Lūšna“, o dabar į leidyklą rengiasi atiduoti dar vieną knygą.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį,  kovo 5 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...