captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žinių amžius“: Lietuvos turtai slypi žemės gelmėse

Lietuva, lyginant su Vakarų Europos šalimis, yra gerokai švaresnė ir ekologiškesnė. Šalyje daugėja kasdieniam gyvenimui svarbių naudingųjų iškasenų –  galime girtis milžiniškais požeminio vandens ištekliais.
Lietuvos geologijos tarnybos direktorius dr. Jonas Satkūnas.
Lietuvos geologijos tarnybos direktorius dr. Jonas Satkūnas.

„Po poros metų viso pasaulio geologai susirinks į tarptautinę konferenciją priimti sprendimo dėl geologinio periodo pradžios paskelbimo. Pagrindinė priežastis skirti naują geologinį periodą yra žmonių veikla, kurios intensyvi ir veržli jėga keičia Žemę“, – sako Lietuvos geologijos tarnybos direktorius dr. Jonas Satkūnas.

Anot J. Satkūno, Lietuva, lyginant su Vakarų Europos šalimis, yra gerokai švaresnė ir ekologiškesnė. Šalyje daugėja kasdieniam gyvenimui svarbių naudingųjų iškasenų –  galime girtis milžiniškais požeminio vandens ištekliais. Nors dažnai priekaištaujama, kad žemės gelmės dar jaučia senųjų sąvartynų poveikį, ekologiniai žemės gelmių tyrimai rodo, kad tik nedaugelyje senųjų sąvartynų grunto tarša viršija ribinę vertę. Atliekama požeminio vandens stebėsena turėtų parodyti, kada juose sumažės taršos neigiamas poveikis aplinkai iki leidžiamo lygio.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Žinių amžius“ trečiadienį, kovo 5 d., 16.03 val. ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...