captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: Ukrainos agrarinis sektorius revoliucijos laikotarpiu

Praėjusiais metais Ukrainos žemės ūkis ir jo produkcijos perdirbėjai už eksportuotą produkciją uždirbo daugiau kaip 18 milijardų dolerių. Ir dabar, ypač sudėtingoje situacijoje, agrarinis sektorius čia lieka labai svarbiu ekonomikos svertu.
Laidos vedėjas Algirdas Steponavičius.
Laidos vedėjas Algirdas Steponavičius.

Praėjusiais metais Ukrainos žemės ūkis ir jo produkcijos perdirbėjai už eksportuotą produkciją uždirbo daugiau kaip 18 milijardų dolerių. „Ir dabar, ypač sudėtingoje situacijoje, agrarinis sektorius čia lieka labai svarbiu ekonomikos svertu“, – tvirtina neseniai Ukrainoje lankęsis Lietuvos Seimo vicepirmininkas Petras Auštrevičius.

Kol kas ekologinė sodininkystė Lietuvoje nėra labai populiari. Visiškai kitaip yra su išskirtinės kokybės vaisių ir uogų auginimu. Daug pažangiau negu chemizuotuose ūkiuose vaisai ir uogos auginamos 72 ūkiuose, 1850 ha plote. Išskirtinės kokybės vaisių ir uogų auginimu dabar domisi ne tik sodininkai, bet ir mokslininkai. Neseniai Sodininkystės ir daržininkystės instituto mokslininkai apibendrino trejus metus trukusio kelių obelų veislių tyrimą, kurio metu aiškintasi, ar ekonomiškai apsimoka auginti vaisius pagal Išskirtinės kokybės programos reikalavimus.

Kai kas jau praėjusį savaitgalį persirengę įvairiais gyvūnais ir būtybėmis, šokdami, dainuodami, krėsdami įvairiausius pokštus, budino ir šiap jau nebesnaudžiantį pavasarį, varė lauk žiemą. Dar XX a. pradžioje Užgavėnės buvo švenčiamos tris dienas – sekmadienį, pirmadienį ir antradienį. Tačiau dabar tikrąja šios šventės diena laikomas antradienis, kai iki Velykų lieka 46 dienos. Būtent antradienį Užgavėnes įprasta švesti Tauragės rajone, Lauksargių seniūnijoje.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, kovo 4 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...