captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Lietuvos diena“: pirmieji lietuviški palydovai pradėjo kelionę aplink Žemės orbitą

Tai – Vilniaus universiteto „Lituanica Sat-1“ ir Kauno technologijos universiteto „LitSat-1“, kuriuos pusę dešimtos ryto į atvirą kosmosą paleido Tarptautinė kosminė stotis. Iškart po sėkmingos operacijos NASA pasveikino Lietuvą tapus kosmine valstybe.

Pirmieji lietuviški palydovai pradėjo savarankišką kelionę aplink Žemės orbitą. Tai – Vilniaus universiteto „Lituanica Sat-1“ ir Kauno technologijos universiteto „LitSat-1“, kuriuos pusę dešimtos ryto į atvirą kosmosą paleido Tarptautinė kosminė stotis. Iškart po sėkmingos operacijos NASA pasveikino Lietuvą tapus kosmine valstybe.

Savo 20-metį mininti mokslinė gamybinė bendrovė „Šviesos konversija“ šiandien atidaro naują lazerių gamyklos kompleksą. Įmonės vadovas Algirdas Juozapavičius sako, kad jų kuriami lazeriai eksportuojami į 40 pasaulio šalių ir naudojami mikroelektronikoje, medicinoje bei moksliniuose tyrimuose. Tai unikaliausia tokio pobūdžio lazerių gamykla ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius penktadienį pranešė sieksiantis, kad krizė Ukrainos Krymo regione būtų įtraukta į JT Saugumo Tarybos darbotvarkę. Ministro teigimu, įvykiai Kryme primena karinę agresiją ir krašto okupaciją. Tačiau ministras pripažino, kad ši idėja gali susidurti su kliūtimis, nes tam reikės veto teisę turinčių nuolatinių Saugumo Tarybos narių, įskaitant Rusiją, pritarimo. Lietuva vasario mėnesį pirmininkauja JT Saugumo Tarybai.

Vyriausybės kanceliarija skelbia, kad telktos valstybės institucijų, verslo ir visuomenės pastangos duoda rezultatą – nelegali tabako gaminių rinka, nors išlieka viena didžiausių Europoje, stabilizavosi ir turi tendenciją trauktis.

Taip pat laidoje naujausios žinios, orų prognozė, savaitės komentaras, sporto žinios, rubrika „Naujienų žemėlapis“, kalbos valandėlė. 

Laidą veda Madona Lučkaitė. Redaktorius Vytautas Markevičius.

„Lietuvos diena“ vasario 28 d., penktadienį, nuo 13.00 iki 15.00 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...