captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – maestro Davidas Geringas

„Man atrodo, kad mūsų laikais kiekvieno atlikėjo pagrindinis tikslas – atskleisti  kompozitorių, jo stilių, idėją, jo epochą. Kompozitorius – svarbiausias, o mes esame jo bendraautoriai: be mūsų, be atlikėjų,  nebūtų ir muzikos."
Maestro Davidas Geringas.
Maestro Davidas Geringas.

„Man atrodo, kad mūsų laikais kiekvieno atlikėjo pagrindinis tikslas – atskleisti  kompozitorių, jo stilių, idėją, jo epochą. Kompozitorius – svarbiausias, o mes esame jo bendraautoriai: be mūsų, be atlikėjų,  nebūtų ir muzikos", – sako vienas ryškiausių nūdienos violončelininkų ir dirigentų maestro Davidas Geringas.

„Be abejo, daug lengviau būtų vertinti jau sukurtą filmą. Deja, paramos skirstymo mechanizmas to neleidžia, todėl dalijamės rizika su kūrėjais – kiek pasiteisino rėmimas, paaiškėja premjeroje“, – apie nacionalinių filmų valstybinio finansavimo peripetijas sako Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas.

„Filme kalbu apie savo kartą, kurios pagrindinis bruožas – nuolatinę įtampą kelianti sumaištis. Kai nieko nespėji, o privalai, nenori, o reikia, dar gali, bet jau nebetiki“, – debiutinio vaidybinio kino filmo „Nesamasis laikas“ idėją apibūdina scenarijaus autorius ir režisierius Mykolas Vildžiūnas.

„Pats festivalio pavadinimas „Namai“ – su lašeliu liūdnos ironijos, nes vis dar esame benamiai. Tikimės namų, kurie suburs ne tik Klaipėdos dramos teatro bendruomenę, bet visus miesto teatralus, padės pažinti ir pradėti kalbėtis“, – sako Klaipėdos teatrų festivalio „Namai“ organizatorius, Klaipėdos dramos teatro literatūrinės dalies vedėjas, rašytojas Gintaras Grajauskas.

Meno kritiko Vaido Jauniškio kultūros komentaras.

„Jis nė kiek nenusileidžia mūsų fotografijos klasikams. Man atrodo, jis jau pats dabar yra klasikas“, – apie Rimaldo Vikšraičio kūrybą įžvalgomis dalijasi fotomenininkas Aleksandras Macijauskas.

Na, o ilgojoje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ pakviesime į susitikimą su neseniai Vilniuje viešėjusiu violončelės virtuozu maestro Davidu Geringu.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – kovo 1 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama kovo 2 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...