captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: dailininkė Jolanta Kyzikaitė

„Darbuose nagrinėju baimės ir žaidimo temą. Parodoje darbus dėlioju it komiksą. Tai nuoroda į netikrumą, pasaką. Aš ieškojau, kas tapyboje parodo baimę“, – teigia tapytoja Jolanta Kyzikaitė.
Dailininkė Jolanta Kyzikaitė. flickr.com nuotr.
Dailininkė Jolanta Kyzikaitė. flickr.com nuotr.

„Darbuose nagrinėju baimės ir žaidimo  temą. Parodoje darbus dėlioju it komiksą. Tai nuoroda į netikrumą, pasaką. Aš ieškojau, kas tapyboje parodo baimę“, – teigia tapytoja Jolanta Kyzikaitė, kurios kūriniai eksponuojami parodoje „Me(a)no žaidimai“ galerijoje „Meno niša“.

„Kadangi mintis organizuoti festivalį kilo spontaniškai, tai mes ir einame gan spontanišku keliu. Bet viena aišku, kad bendra aikštelė, apibrėžta festivalio erdvė ir laikas leis žiūrovams labiau susikoncentruoti, daugiau pamatyti, kas vyksta Klaipėdos mieste. Manau, kad turime kuo pasidžiaugti – vien šiemetinėje programoje dalyvaus trylika teatrų, o jų yra ir daugiau“, – sako vienas iš Klaipėdos miesto teatrų festivalio „Namai“ organizatorių režisierius Darius Rabašauskas. Pokalbis taip pat su festivalio vadybininku, Klaipėdos dramos teatro kultūros projektų vadovu Tomu Juočiu.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Šiaurės Atėnai“, „Nemunas“, „7 meno dienos“, „Literatūra ir menas“.

„Donelaitis nuolatos grįžta, kaip grįžta pavasaris, vasara, ruduo, žiema... Kaip ir žmogaus gyvenime – pavasaris, ruduo... Donelaitis visada su mumis“, – sako Paryžiuje gyvenantis žinomas išeivijos dailininkas Pranas Gailius.

„Darbuose nagrinėju baimės ir žaidimo  temą. Parodoje darbus dėlioju it komiksą. Tai nuoroda į netikrumą, pasaką. Aš ieškojau, kas tapyboje parodo tą baimę. Jeigu tu supini suaugusio žmogaus žaidimą su fiziniu vaiko žaidimu. Iš karto tai sukelia tam tikras įtampas ir žaidimas tampa ribiniu, nes tai atrodo nenatūraliai. Juk mūsų visuomenėje vaikas su suaugusiu gali žaisti tik protinius žaidimus“, – teigia tapytoja Jolanta Kyzikaitė, kurios kūriniai eksponuojami parodoje „Me(a)no žaidimai“ galerijoje „Meno niša“.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ vasario 28 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...