captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Mes, moterys“: ar kviečiatės į svečius užsieniečius?

Kuriamo dokumentinio filmo „Pasaulio virtuvė“ komanda ragina lietuvius būti svetingesnius – kviesti prie stalo mūsų šalyje gyvenančius užsieniečius. Laida bus iš pirmos projekto vakarienės su lietuviškų šaknų turinčiu JAV garsiu konditeriu Michaelu Laiskonis.
Prie stalo – tarptautinė kompanija. Centre su prijuoste garsus konditeris M. Laiskonis. „Pasaulio virtuvės“ kūrėjų nuotr.
Prie stalo – tarptautinė kompanija. Centre su prijuoste garsus konditeris M. Laiskonis. „Pasaulio virtuvės“ kūrėjų nuotr.
„Pasaulio virtuvė“– taip vadinsis dokumentinis filmas apie penkias moteris, kurios į Lietuvą atsikraustė iš kitų šalių. Visų moterų likimai skirtingi, tačiau bent vieną dalyką filmo režisierei Aistei Ptakauskei sakė daugelis užsieniečių: nors lietuviai yra malonūs ir linkę padėti, beveik niekada nežengia pirmo žingsnio. Pavyzdžiui, pirmi nepasikviečia vakarienės žmonių, kurie bando pritapti Lietuvoje. Tad kino kūrėjai skelbia iniciatyvą „Pakviesk užsienietį į svečius“ ir ragina kartu susėdus prie stalo daugiau sužinoti vieniems apie kitus.
 
Pirmojoje iniciatyvos vakarienėje pavyko sudalyvauti ir laidai „Mes, moterys“. Svečias buvo ir lietuviškų šaknų turintis JAV garsus konditeris Michaelas Laiskonis, kuris gamino pagrindinį vakaro patiekalą – vyne troškintą vištieną su šonine ir grybais.
 
Paprastas garsaus kulinaro M. Laiskonis receptas ir jo šeimos istorija, Urugvajuje užaugusios Marisos Leonavičienės ir keturių jos vaikų požiūris į gyvenimą bei mėsos patiekalus – šios savaitės laidoje. Apie maisto galią vienyti žmones kalbės ir kitokių, labdaringų vakarienių, kurių dalyviai kviečiami aukoti „Maisto bankui“ iniciatorė Beata Nicholson.
 
Gal daugeliui lietuvių tikrai ne pro šalį paraginimai dažniau susėsti vakarienės ne tik šeimos rate?
 
Apie tai laida „Mes, moterys“ kovo 2 d., sekmadienį, 09.03 val. per LRT RADIJĄ.
 
Ved. Giedrė Čiužaitė.
 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...