captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žinių amžius“: sutelktos pajėgos kovai su storosios žarnos vėžiu

„Kovai su klastinga storosios žarnos vėžio liga turime viską, kas yra geriausia pasaulyje. Man nėra žinoma, kad kas nors turėtų daugiau. Tačiau trūksta susikalbėjimo su pacientais.“
VUL SK atliekamą storosios žarnos vėžio operaciją komentuoja VUL SK generalinis direktorius prof. Kęstutis Strupas.
VUL SK atliekamą storosios žarnos vėžio operaciją komentuoja VUL SK generalinis direktorius prof. Kęstutis Strupas.

„Kovai su klastinga storosios žarnos vėžio liga turime viską, kas yra geriausia pasaulyje. Man nėra žinoma, kad kas nors turėtų daugiau. Tai – medicininė įranga, komanda, kurioje dirba specialistai, pradedant šeimos gydytoju ir baigiant chirurgais, vykstantys mutidisciplininiai aptarimai – viskas pajungta kovai su vėžiu. Tačiau trūksta susikalbėjimo su pacientais“, – sako VUL SK generalinis direktorius, Storosios žarnos vėžio prevencinės programos koordinavimo grupės pirmininkas, pilvo chirurgas prof. Kęstutis Strupas.

Anot Santariškių klinikų mediko doc. Pauliaus Žeromsko, apie storosios žarnos vėžį reikėtų dažniau kalbėti. Lietuvos gyventojai turi žinoti, kad laiku diagnozavus ligą, jie bus gydomi moderniu būdu, be skausmo, greitai reabilituojami ir mažiausia kaina valstybei. Konsultacijas teikianti dr. Natalja Zaks apgailestauja, kad vis dar pasitaiko neatsakingų pacientų, kurie užsiregistravę neatvyksta, nepraneša, dirbtinai sudaro eiles.

Kovo mėnuo skirtas sergantiesiems kolorektaliniu (storosios žarnos) vėžiu. VU ligoninės Santariškių klinikų medikų duomenimis, nuo 1978 m. susirgimų storosios žarnos vėžiu padaugėjo beveik du kartus. Augantis sergamumas verčia sunerimti. Todėl VUL SK medikai sukvietė žurnalistus pasikalbėti ir sudarė galimybę stebėti atliekamą operaciją, pasitelkiant telechirurginę įrangą.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Žinių amžius“ trečiadienį, vasario 26 d., 16.03 val. ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...