captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Violeta Tauragienė – 2013 metų Vertėjo krėslo laureatė

„Aš norėčiau būti pažodinė vertėja, bet kadangi kalbos taip skiriasi, taikaisi prie kalbos. Tačiau pirmoje vietoje yra rašytojas, kurį verti. Turi išlaikyti ne tik jo frazę, ne tik balso toną, bet ir žodinę sakinio sandarą.“
Vertėja Violeta Tauragienė.
Vertėja Violeta Tauragienė.

„Aš norėčiau būti pažodinė vertėja, bet kadangi kalbos taip skiriasi, taikaisi prie kalbos. Tačiau pirmoje vietoje yra rašytojas, kurį verti. Turi  išlaikyti ne tik jo frazę, ne tik balso toną, bet ir žodinę sakinio sandarą“, – meninio vertimo subtilybėmis dalijasi Violeta Tauragienė, 2013 metų Vertėjo krėslo laureatė.  

„Baroko operos teatras – tai išskirtinis ilgalaikis projektas ir visiškai naujas reiškinys Lietuvos kultūrinio gyvenimo kontekste“, – tvirtina teatro LDK Valdovų rūmų muziejuje direktorius Linas Koženiauskas.  

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.  

„Šis filmas – tai dedikacija žmonėms, kurių jau nebėra, dedikacija esamajam laikui, dabarčiai, mano gimtam miestui, mokytojams, kurie mane ugdė, mokė ir padėjo ateiti iki šiandienos, kai pristatau pirmąjį didelį darbą“, – teigia filmo „Nesamasis laikas“ režisierius Mykolas Vildžiūnas.

„Aš norėčiau būti pažodinė vertėja, bet kadangi kalbos taip skiriasi, taikaisi prie kalbos. Tačiau pirmoje vietoje yra rašytojas, kurį verti. Turi  išlaikyti ne tik jo frazę, ne tik balso toną, bet ir žodinę sakinio sandarą, man žodis labai svarbu, stengiuosi nenutolti nuo jo prasmės“, – meninio vertimo subtilybėmis dalijasi Violeta Tauragienė, 2013 metų Vertėjo krėslo laureatė, įvertinta „už adekvačiai, niuansuotai ir subtiliai iš anglų kalbos išverstus aukšto lygio, sudėtingus literatūros kūrinius – Williamo Faulknerio „Jeruzale, jeigu tave užmirščiau“ ir J. M. Coetzee‘s „Barbarų belaukiant“ (abi – „Baltos lankos“).

Ved. Alma Valantinienė. 

„Ryto allegro“ vasario 26 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...