captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: toliau tobulinama žemės pardavimo tvarka

Antradienį Seime vėl buvo susirinkusi darbo grupė, ieškanti naujų saugiklių ir apribojimų norintiems pirkti žemės ūkio paskirties žemę. Aštriai diskutuojama jau antrą savaitę. Dėl ko pavyko susitarti?

Antradienį Seime vėl buvo susirinkusi darbo grupė, ieškanti naujų saugiklių ir apribojimų norintiems pirkti žemės ūkio paskirties žemę. Parlamentarai, Žemės ūkio ministerijos specialistai, žemdirbių visuomeninių organizacijų atstovai teikia pasiūlymus ir aštriai diskutuoja jau antrą savaitę. Dėl ko pavyko susitarti?  

Žemdirbių savivaldos organizacijos pripažįsta, jog trūkstant vienybės, jų veikla tampa neefektyvi. Kalbos apie būtinas permainas peraugo į aštrias diskusijas. Prekine gamyba besiverčiančių didelių ūkių (tiek ūkininkų, tiek bendrovių) atstovai svarsto galimybę steigti naują žemdirbių savivaldos organizaciją. Diskutuojama, kas geriau atstovautų jų interesams. Neaišku, kaip bus su naujos organizacijos naryste Žemės ūkio rūmuose? Yra ir daugiau nepatogių klausimų, tuo labiau, kad penktadienį vyks Žemės ūkio rūmų rinkiminis suvažiavimas.

Laidos rubrika „Diena kaime“ šią savaitę su Birute Markaitiene – Kretingos rajono Grūšlaukio kaimo bibliotekininke. Grūšlaukė – gana atoki gyvenvietė, esanti beveik 30 km nuo rajono centro, 11 km nuo seniūnijos Darbėnuose. Todėl vietos kultūros židiniai gana svarbūs gyventojams. Biblioteka, beje, kaip ir kultūros namai, įsikūrusi buvusiame apylinkės administracijos pastate, kur dar telpa ir paštas, ir medicinos punktas. Kaip sako Birutė Markaitienė, į bibilioteką dažniau užsuka tie, kurie turi reikalų pašte ar medpunkte. Koks antradienis buvo bibiliotekininkei, kokie lankytojai atėjo?

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, vasario 26 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...