captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikiniame pastiše“ – muzikologas Algirdas Jonas Ambrazas

Vasario 11-ąją LMTA profesoriui emeritui Algirdui Jonui Ambrazui sukako 80 metų. Tai nuolat keliantis klausimus, nepailstantis lietuvių muzikos kultūros tyrinėtojas ir puoselėtojas, suderinęs savy struktūrinį ir poetinį, teorinį ir istorinį požiūrį į jam rūpimus dalykus.
Muzikologas Algirdas Jonas Ambrazas.
Muzikologas Algirdas Jonas Ambrazas.

Vasario 11-ąją Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesoriui emeritui Algirdui Jonui Ambrazui sukako 80 metų. Tai nuolat keliantis klausimus, nepailstantis lietuvių muzikos kultūros tyrinėtojas ir puoselėtojas, suderinęs savy struktūrinį ir poetinį, teorinį ir istorinį požiūrį į jam rūpimus dalykus. Muzikologė Gražina Daunoravičienė, sveikindama profesorių 75-mečio proga, kultūros savaitraštyje „7 meno dienos“ yra pažymėjusi: „Daugelis mūsų mokėsi iš lietuviško muzikos analizės katekizmo – Algirdo Ambrazo sudarytų, redaguotų ir iš dalies parašytų „Muzikos kūrinių analizės pagrindų“. Greta rikiavosi jo knygos, skirtos kompozitoriams, kuriems, pripažinkim, ypač pasisekė.“

Antroje laidos dalyje  laukia pasakojimas apie Tzvi Avni – iš Vokietijos kilusį žydų kompozitorių. Vaikystėje susigalvojęs savo notaciją, pirmąją sonatiną fortepijonui parašė dar neturėjęs nei vienos kompozicijos pamokos. O dvejonės, ką pasirinkti – dailę ar muziką, baigėsi kompozicijos studijomis ir muzikos kūriniais, įkvėptais dailininkų.

Ved. Ieva Buinevičiūtė.

„Muzikinis pastišas“ – vasario 24 d., pirmadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ. Kartojama 22.10 val.

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close