captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: tobulinama žemės pardavimo tvarka ar keliama audra stiklinėje?

Seimas ir Žemės ūkio ministerija sudarė darbo grupes, jose vyksta aštrios diskusijos dėl naujų saugiklių taikymo. Tačiau yra manančių, kad pakaktų ir jau esamų, tik svarbu, kad jie veiktų praktiškai.

Pastarosiomis savaitėmis ne tik visų žemdirbių dėmesio centre – žemės pardavimo tvarkos tobulinimas. Seimas ir Žemės ūkio ministerija sudarė darbo grupes, jose vyksta aštrios diskusijos dėl naujų saugiklių taikymo. Tačiau yra manančių, kad pakaktų ir jau esamų, tik svarbu, kad jie veiktų praktiškai.

Per vasarį reikia apsispręsti, ar Lietuvoje šiemet bus taikoma ES narėms leista nauja perskirstymo arba vadinamoji pirmųjų hektarų išmoka. Jai iš žemdirbių savivaldos organizacijų pritarė tik Šeimos ūkininkų sąjunga. Naująja išmoka viliamasi pagerinti smulkiųjų ir vidutinių ūkininkų būvį. Ar iš tikrųjų ji tam gali pasitarnauti?

Laidos rubrika „Diena kaime“ šią savaitę bus su Birute Markaitiene – Kretingos rajono Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos Grūšlaukės filialo vyresniąja bibliotekininke. Grūšlaukė – gana atoki gyvenvietė, beveik 30 km iki rajono centro, 11 km iki seniūnijos Darbėnuose. Todėl visi vietos kultūros židiniai gana svarbūs gyventojams. Biblioteka, kaip ir kultūros namai, įsikurusi buvusiame apylinkės administraciniame pastate, kur dar telpa ir paštas, ir medicinos punktas. Keturioliktus metus bibiliotekoje dirbanti Birutė Markaitienė – tikra žemaitė, gyvena ir dirba savo gimtinėje. Koks savaitgalis buvo kaimo bibliotekininkei?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, vasario 24 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...