captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Iš radijo aukso fondo“: rašytojas Pranas Treinys

Pranas Treinys į literatūrą atėjo iš teatro, ten vaidino, ilgus metus direktoriavo. Ir rašė. Rašė vaizdinga, sodria kalba, su švelnia, kiek ironiškai graudoka gaidele ir... ypatinga meile žmogui. Rašė apie teatrą, aktorius, savo gimtąjį kraštą.
Rašytojas Pranas Treinys.
Rašytojas Pranas Treinys.

„Gan linksmo būdo savo tėvo sūnus“ – toks sako esąs rašytojas Pranas Treinys, o literatūros kritikai labai rimtai priduria: „geras rašytojas, tik kol kas mažai pripažintas, visą laiką kažkaip lyg ir nutylimas“.

Pranas Treinys  į literatūrą atėjo iš teatro, ten vaidino, ilgus metus direktoriavo. Ir rašė. Rašė vaizdinga, sodria kalba, su švelnia, kiek  ironiškai graudoka gaidele ir... ypatinga meile žmogui. Rašė apie teatrą, aktorius, savo gimtąjį kraštą: prisiminkime jo knygas „Aktoriaus pravaikšta“, „Atsisveikinimas su teatru“, „Aktoriaus Anupro meilė“, „Aktorė“, „Saulėlydžio vieversys“, „Ančiuko kryžius“, „Tėvai ir krikštatėviai“, „Laumės juosta“, „Jievaro tiltas“. Sulaukęs aštuoniasdešimtojo savo gimtadienio Pranas Treinys išleido „Šilų poringes“. Gal ir ne viskas išsakyta – juk laikas kartais toks negailestingas...

Šioje laidoje girdėsime apie rašytoją Praną Treinį  prieš kelis dešimtmečius sukurtų laidų ištraukas. Kalbės literatūros kritikai Algimantas Bučys, Stasys Lipskis, kūrinių ištraukas skaitys aktoriai Henrikas Kurauskas, Juozas Meškauskas, Agnė Gregorauskaitė, Pranas Zulonas, Algirdas Grašys, Aldona Janušauskaitė, Regimantas Adomaitis ir Stefa Nosevičiūtė.

Redaktorė Vida Mikšytė. Garso režisierė Sonata Jadevičienė.

„Iš radijo aukso fondo“ vasario 24 d., pirmadienį, 14.05 val. LRT KLASIKOS programoje.

Kartojama per LRT RADIJĄ vasario 25 d. 01.05 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close