captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: darbo grupės posėdyje nuomonės išsiskyrė

Ketvirtadienį vykusiame Seimo Kaimo reikalų komiteto sudarytos darbo grupės dėl žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo sąlygų sugriežtinimo ir papildomų reikalavimų asmenims nustatymo posėdyje sutarti nepavyko. Kas toliau?
Laidos vedėja Regina Montvilienė.
Laidos vedėja Regina Montvilienė.

Besibaigiantis dešimties metų pereinamasis laikotarpis, draudęs užsieniečiams pirkti žemės ūkio paskirties žemę Lietuvoje, skatina ieškoti visiems priimtinų sprendimų. Ketvirtadienį vykusiame Seimo Kaimo reikalų komiteto sudarytos darbo grupės dėl žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo sąlygų sugriežtinimo ir papildomų reikalavimų asmenims nustatymo posėdyje sutarti nepavyko. Kas toliau?

Kaip jau pranešta, Europos Komisija neatsižvelgė į dvylikos Bendrijos šalių, tarp jų Lietuvos, Lenkijos, Prancūzijos ir Vengrijos, raginimą užkirsti kelią galimam genetiškai modifikuotų kukurūzų 1507 (kūrėja – JAV bendrovė „Pioneer") auginimui Europos Sąjungoje. Po balsavimo paaiškėjo, kad  Europos Komisija neturi kito pasirinkimo, kaip pritarti leidimui auginti šį GMO Europos Sąjungoje. Kokią reakciją sukėlė toks Briuselio sprendimas Lietuvoje?

Temą pasiūlė radijo klausytoja. „Gimtosios žemės“ laidos rengėjams adresuotame laiške Violeta Mickytė rašo, jog kartu su motina 12 arų sodo sklype užaugina daug įvairių augalų: gėlių, krūmų, medelių, ir jų perteklių norėtų parduoti kitiems, galbūt paskelbti savo tinklalapyje internete. Tai nebūtų jos pragyvenimo šaltinis, augalų kiekiai nebūtų dideli. Ar galėtų tai daryti, nepažeisdama įstatymų?

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ penktadienį, vasario 21 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...