captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: verslas apsimoka, kai pats perdirbi daržoves

250 ha daržininkystės ūkį Kelmės rajone turintis Dvarčiaus kaimo ūkininkas Algimantas Vaupšas vien daržovių auginimu neapsiriboja. Jas ūkyje perdirba ir įvairiai fasuotas parduoda. Konservuotas daržoves noriai perka ne tik vietiniai prekybos tinklai, maždaug pusė išvežama į kitas šalis.
Laidos vedėja Regina Montvilienė.
Laidos vedėja Regina Montvilienė.

Didelį – 250 ha daržininkystės ūkį, beje, vienintelį Kelmės rajone turintis Dvarčiaus kaimo ūkininkas Algimantas Vaupšas vien daržovių auginimu neapsiriboja. Jas ūkyje perdirba ir įvairiai fasuotas parduoda. Konservuotas daržoves noriai perka ne tik vietiniai prekybos tinklai, maždaug pusė išvežama į kitas šalis.

Lietuvoje tęsiasi ypač aštrios diskusijos dėl žemės pardavimo tvarkos, teisinių saugiklių, kurie galėtų apsaugoti ją nuo spekuliacijos, griežtai reglamentuoti šiuos procesus. Šie klausimai buvo aptarti ir Lietuvos žemės savininkų sąjungos tarybos posėdyje.

Ne paslaptis, kad tiek miesto, tiek kaimo žmogui labai stinga būtiniausių teisinių žinių, kurių stoka vėliau gali labai apkartinti ir pabranginti gyvenimą. Taip atsitinka ne tik todėl, kad teisinės konsultacijos mokamos, bet ir dėl atstumų dažnam vyresnio amžiaus kaimo žmogui nepasiekiamos. Pavėlavus laiku atlikti vieną ar kitą veiksmą, vėliau teks kreiptis į teismą, o tai kainuos žymiai brangiau ir ilgiau užtruks.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, vasario 20 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close