captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie LR kultūros atašė tenkančius iššūkius

Apie Lietuvos kultūros ir meno sklaidą užsienyje pokalbis studijoje su viena iš Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai kultūros programos Belgijoje koordinatorių Gabija Žukauskiene, Lietuvos kultūros atašė Vokietijoje dr. Gabriele Žaidyte ir kultūros atašė JAV Evaldu Stankevičiumi.
Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai kultūros programos Belgijoje koordinatorė Gabija Žukauskienė.
Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai kultūros programos Belgijoje koordinatorė Gabija Žukauskienė.

„Lietuva puikiai išnaudojo pirmininkavimo ES Tarybai suteiktą galimybę pristatyti šalį per jos kultūrą ir meną ir tuo pačiu padėti Lietuvos menininkams ir kultūros vadybininkams užmegzti ilgalaikius profesinius ryšius. Galima teigti, kad įvyko kokybinis Lietuvos įvaizdžio pokytis, nuo šiol Lietuvos meno institucijoms ir individualiems menininkams turėtų būti lengviau bendradarbiauti su Belgijos kultūros įstaigomis ir festivaliais“, – sako 2012–2013 m. Lietuvos nuolatinės atstovybės ES kultūros atašė pavaduotoja Gabija Žukauskienė.

„Batai“, „Sudie, idiotai!“ ir „Kita mokykla“ – trys Klaipėdos jaunimo teatro spektakliai, tęsiantys užsibrėžtą tikslą atverti žiūrovams naująją lietuvišką dramaturgiją ir supažindinti juos su bežodžio teatro galimybėmis. Šie pastatymai yra tarsi trys skirtingi gyvenimai, verčiantys žiūrovą, ypač jaunąjį, mąstyti apie tai, koks yra jo paties gyvenimas ir kas už jį atsakingas“, – teigia režisierius Valentinas Masalskis. Pokalbis studijoje apie teatro viešnagę Vilniaus scenose.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Lietuvos meilė ir meilė Lietuvai iki šiol yra didžiausia paslaptis, išbandymas, atsakomybė, tiesos savyje paieškos (...) Tai kiekvienais metais mums pateikiamas testas, kurį išlaikyti kaskart vis sunkiau...“ – kultūros komentare su rubrika „Požiūris“ teigia  Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas kompozitorius Giedrius Kuprevičius.

„Lietuva puikiai išnaudojo pirmininkavimo ES Tarybai suteiktą galimybę pristatyti šalį per jos kultūrą ir meną ir tuo pačiu padėti Lietuvos menininkams ir kultūros vadybininkams užmegzti ilgalaikius profesinius ryšius. Profesionaliai parengta, įvairiapusė žanrų prasme pirmininkavimo kultūros programa, kurioje pristatyti pasaulinio lygio lietuvių menininkai ir kylančios žvaigždės, pristatė ES politikams, biurokratams, Belgijos kultūros įstaigoms ir eilinei publikai žinią apie Lietuvą kaip šalį, kurios profesionalioji kultūra turi gilias europines tradicijas, o kartu yra kūrybiška, dinamiška, novatoriška. Galima teigti, kad įvyko kokybinis Lietuvos įvaizdžio pokytis, nuo šiol Lietuvos meno institucijoms ir individualiems menininkams turėtų būti lengviau bendradarbiauti su Belgijos kultūros įstaigomis ir festivaliais“, – sako 2012–2013 m. Lietuvos nuolatinės atstovybės ES kultūros atašė pavaduotoja Gabija Žukauskienė. Apie Lietuvos kultūros ir meno sklaidą užsienyje pokalbis studijoje su viena iš Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai kultūros programos Belgijoje koordinatorių G. Žukauskiene, Lietuvos kultūros atašė Vokietijoje dr. Gabriele Žaidyte ir kultūros atašė JAV Evaldu Stankevičiumi.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ vasario 18 d., antradienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...