captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikiniame pastiše“ – pokalbis su dirigentu Tadu Šumsku

Su Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos Karininkų ramovės vyrų choro „Aidas“ vadovu prof. Tadu Šumsku kalbėsimės ne tik apie muziką, bet ir apie sportą, darbą teatre, keliones, laimėjimus, o pralaimėjimų ir nesėkmių Tadas Šumskas neskaičiuoja.
Dirigentas Tadas Šumskas. lmta.lt nuotr.
Dirigentas Tadas Šumskas. lmta.lt nuotr.

Su Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos Karininkų ramovės vyrų choro „Aidas“ vadovu prof. Tadu Šumsku kalbėsimės ne tik apie  muziką, bet ir apie sportą, darbą teatre, keliones, laimėjimus, o pralaimėjimų ir nesėkmių Tadas Šumskas neskaičiuoja. Spalvinga vaikystė Vievyje grojant gitara, vaidinant, vėliau puikių mokytojų pamokos, vedusios į muzikos pasaulį, apsisprendimo momentai, kai reikėjo pasirinkti: sportas ar muzika. Tai muziko, gimusio Vasario 16-ąją gyvenimas Lietuvoje, besidžiaugiant kiekviena akimirka ir užpildant jas maloniu širdžiai darbu bei dainomis. Švęsdamas savo  gyvenimo ir kūrybinės veiklos sukaktis, pašnekovas užsiminė, jog patriotiškumas jam įaugęs į kraują, o Lietuvoje, anot jo, „protingam žmogui visada bus ką veikti“.

Antroje laidos dalyje klausysimės George‘o Gershwino kurtos muzikos. Jo kūrybinėje biografijoje – daug puikių įsimintinų melodijų, kurias žinome iš įvairių žanrų jo kurtų kūrinių – miuziklų, operų, dainų, muzikos kino filmams ir kitų. Iš kur jis sėmėsi idėjų? Amerikos, Europos miestų gatvelės ir skvereliai, įsimylėjėlių istorijos, teatras, akademinės muzikos autorių –  Igorio Stravinskio, Dmitrijaus Šostakovičiaus, Maurice‘o Ravelio kūryba – jį įkvėpdavo viskas, kas buvo aplink. Pats Gershwinas manė, jog muzika turi atliepti to meto žmonių gyvenimą. 

Ved. Ieva Buinevičiūtė.

„Muzikinis pastišas“ – vasario17 d., pirmadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ. Kartojama 22.10 val.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...