captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: gospelo komanda „Hark!“

„Gospelo muzika niekados nebus apie gerą orą, skanų maistą, gražius rūbus, tekstas visada bus krikščioniškas, apie viltį. Tai yra daugiabalsis giedojimas, gyvesnė, dažnai labai džiaugsminga muzika, giedama atviru balsu.“
Gospelo komanda „Hark!“.
Gospelo komanda „Hark!“.

„Gospelo muzika niekados nebus apie gerą orą, skanų maistą, gražius rūbus, tekstas visada bus krikščioniškas, apie viltį. Tai yra daugiabalsis giedojimas, gyvesnė, dažnai labai džiaugsminga muzika, giedama atviru balsu“, – apie savo atliekamą muziką pasakoja gospelo komandos „Hark!“ įkūrėja Kristina Žaldokaitė.

„Aš Donelaitį mėgau visada, nuo paauglystės laikų. Dar M. K. Čiurlionio menų mokykloje esu paišęs ta tema, daręs litografijas. Ir žinot, tokia knyga visą laiką kažkur galvoje, kažkur pasąmonėje yra. Dabar čia tie metai, ir aš galvoju, kada, jeigu ne dabar? Buvau darbus baigęs, neturėjau į ką kibti, tai kibau į Donelaičio „Metus“, – sako žinomas knygų grafikas Šarūnas Leonavičius, galerijoje „Meno niša“ eksponuojantis naujo K. Donelaičio „Metų“ leidimo („Artseria“) iliustracijų parodą.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Nemunas“, „7 meno dienos“, „Šiaurės Atėnai“ ir  „Literatūra ir menas“.

„Noriu padrąsinti ir palaikyti vaikus. Svarbu, kad jie žinotų, jog išdaigos ir pabarimai visai nereiškia, kad esi niekam tikęs, nes labai dažnai iš didžiausių išdaigininkų išauga dideli žmonės...“ – apie naujausią spektaklį vaikams „Emilis iš Lionebergos“ pasakoja režisierė Ramunė Kudzmanaitė.

„Gospelo muzika stiliaus prasme tapo labai plačiu žanru, tačiau yra keli pagrindiniai principai, apibūdinantys šią muziką: ji niekados nebus apie gerą orą, skanų maistą, gražius rūbus – „gospel“ išvertus į lietuvių kalbą reiškia „evangeliją“ arba „gerąją žinią“, tad tekstas visada bus krikščioniškas, apie viltį. Tai yra daugiabalsis giedojimas, gyvesnė, dažnai labai džiaugsminga muzika, giedama atviru balsu“, – apie savo atliekamą muziką pasakoja gospelo komandos „Hark!“ įkūrėja Kristina Žaldokaitė. Pasak komandos narės, profesionaliai atliekamos gospelo muzikos Lietuvoje yra labai nedaug. Pokalbis su kolektyvo „Hark!“ nariais Kristina Žaldokaite, Mykolu Bazaru ir Gaudre Vaitkute apie Lietuvoje tik 11 metų tradiciją turinčią gospelo muziką, jos istoriją ir dar visai jauną kolektyvą „Hark!“.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ vasario 14 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...