captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: sėklos užsienietiškos, daržovės – lietuviškos

Per maždaug aštuonis dešimtmečius sukurta apie 300 lietuviškų javų, sodo augalų, daržovių veislių. Lietuviškos daržovių sėklos paklausesnės tik tarp mėgėjų. Profesionalūs daržininkai jas vežasi iš užsienio. Ar gerai, kad taip susiklostė daržovių sėklininkystės reikalai?

Sisteminga sėklininkystė Lietuvoje gyvuoja maždaug aštuonis dešimtmečius. Per tą laiką sukurta apie 300 lietuviškų javų, sodo augalų, daržovių veislių. Skirtingai negu kitų augalų, lietuviškos daržovių sėklos paklausesnės tik tarp mėgėjų. Profesionalūs daržininkai jas vežasi iš užsienio. Ar gerai, kad taip susiklostė daržovių sėklininkystės reikalai?

Beveik kiekviename didesniame miestelyje, kaime šiandien veikia kelios tarpusavyje konkuruojančios parduotuvės. Iš to nauda pirkėjams. Tačiau faktas ir tai, kad dažname atokesniame kaime rasi tik vieną ir tą vos ne vos gyvuojančią parduotuvę, daug kur jų nebelikę. Panaši situacija yra Panevėžio rajono Maženių kaime.

Labai įdomiai ir prasmingai šio savaitgalio dienos gali prabėgti Rokiškio rajono Obelių seniūnijos žmonėms. Tuo iš anksto pasirūpino seniūnija, bendruomenės centras, sporto klubas, Obelių laisvės kovų istorijos muziejus, biblioteka. Renginiai, skirti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, prasidės šeštadienį Latvijoje, Červonkoje, kur yra pastatytas paminklas už  Nepriklausomybę žuvusiems Lietuvos savanoriams. Sugrįžę iš Latvijos, jaunieji šauliai, kiti delegacijos dalyviai, seniūnijos gyventojai sugužės į sporto klubą „Obeliai“. Čia pirmą kartą bus suorganizuotos stalo teniso ir bilijardo varžybos Vasario 16-osios taurei laimėti. Vėliau  Obelių laisvės kovų muziejuje bus atidaryta paroda „Nepriklausomos Lietuvos atspindys dokumentuose“, vyks viktorina „Laisvė ne dovanojama, o iškovojama“.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, vasario 14 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...