captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: O. Narbutaitės opera „Kornetas“

„...bijau, kad klasikiniai melomanai, kurie yra patys konservatyviausi, operos nesupras. Nors niekada negali žinoti... Juk nostalgiška, lyriška „Korneto“ tėkmė, mano supratimu, turėtų būti priimtina daugeliui.“
Onutės Narbutaitės operos „Kornetas“ režisierius Gintaras Varnas. ELTA nuotr.
Onutės Narbutaitės operos „Kornetas“ režisierius Gintaras Varnas. ELTA nuotr.

„...bijau, kad klasikiniai melomanai, kurie yra patys konservatyviausi, operos nesupras. Nors niekada negali žinoti... Juk nostalgiška, lyriška „Korneto“ tėkmė, mano supratimu, turėtų būti priimtina daugeliui. Taip pat ir jos pastatymas visiškai nemadingas, ne pagrindinės operų pastatymų srovės. Jis eina prieš srovę“, – svarsto Onutės Narbutaitės operos „Kornetas“ režisierius Gintaras Varnas.

„Rinktinės sudarymo idėja – tai tarsi du skirtingi maršrutai. Susikirtę knygos atvarte, jie papildo vienas kitą ir kuria netikėtą dialogą. Eilės apie Vilnių prasideda už miesto ribų ir juda link centro, o tapybos darbais realistinis miesto veidas virsta mistiniu sapnu“, – teigia Antano A. Jonyno poezijos ir Algio Griškevičiaus tapybos rinktinės „Vilnius. Upė teka apačioje“ (VšĮ „Kultūros meniu“) sudarytoja Eglė Deltuvaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje: ką Vokietijos radijo tinklalapis rašo apie Johanną Gottfriedą Herderį, XVIII a. Rytprūsiuose gimusį Vokietijos Apšvietos amžiaus intelektualą, kurį labai žavėjo latvių (ir lietuvių) liaudies dainos.

„...bijau, kad klasikiniai melomanai, kurie yra patys konservatyviausi, operos nesupras. Nors niekada negali žinoti... Juk nostalgiška, lyriška „Korneto“ tėkmė, mano supratimu, turėtų būti priimtina daugeliui. Taip pat ir jos pastatymas visiškai nemadingas, ne pagrindinės operų pastatymų srovės. Jis eina prieš srovę“, – svarsto Onutės Narbutaitės operos „Kornetas“ režisierius Gintaras Varnas. Apie nacionalinę premjerą LNOBT pokalbis studijoje su kompozitore O. Narbutaite, režisieriumi G. Varnu ir spektaklio muzikos vadovu dirigentu Robertu Šerveniku.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ vasario 13 d., ketvirtadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close