captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žmonės ir idėjos“: pasaulis kitais metais

Kaip išsiplėtė visuomenės suvokimas apie pasaulio skurdą ir nelygybę? Ar Lietuvoje ir ES priimami sprendimai yra palankūs ar bent jau neutralūs besivystančių šalių atžvilgiu? Ar įmanoma įgyvendinti aštuonis JTO Tūkstantmečio vystymosi tikslus, užsibrėžtus iki 2015 m.?

Didelė dalis pasaulio žmonių gyvena stokodami būtino maisto, rūbų, sveikatos paslaugų, švietimo, būsto, švaraus geriamo vandens. Daugiau nei milijardas žmonių gyvena absoliučiame skurde. Kasmet miršta apie 9 milijonus vaikų, nesulaukusių penkerių metų, didžiosios daugumos šių mirčių būtų galima išvengti paprastomis priemonėmis. Milijonai mokyklas lankančių vaikų Indijoje nemoka perskaityti paprasčiausio teksto. Moters mirties gimdymo metu tikimybė Užsachario Afrikoje yra 1:30, beveik du šimtus kartų didesnė, nei išsivysčiusiose šalyse. Tai tik kelios pasaulio skurdo ir nelygybės apraiškos.

Jau dešimt metų Lietuva yra paramos davėja. Kaip išsiplėtė visuomenės suvokimas apie pasaulio skurdą ir nelygybę? Ar Lietuvoje ir ES priimami sprendimai yra palankūs ar bent jau neutralūs besivystančių šalių atžvilgiu? Ar įmanoma įgyvendinti aštuonis JTO Tūkstantmečio vystymosi tikslus, užsibrėžtus iki 2015 m.? Kodėl pažanga tokia lėta? Koks bus pasaulis po 2015 m.? „Artėja laikas dar sudėtingesniems dalykams“,  – sako Nacionalinės nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų platformos politikos patarėja Giedrė Biržytė.

Ved. Audra Čepkauskaitė.                              

„Žmonės ir idėjos“ – vasario 12 d., trečiadienį, 14.05 val. per LRT KLASIKĄ.

Laida kartojama vasario 13 d. 00.05 val. per LRT RADIJĄ ir 22.10 val. LRT KLASIKOS programoje.

https://www.facebook.com/pages/%C5%BDmon%C4%97s-ir-id%C4%97jos-Radijo-laida-per-Klasik%C4%85/143506799034353

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...