captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: kiaulių maro problema svarstyta europiniu lygiu

Vilniuje antradienį įvyko pirmasis aukščiausio lygio Europos Komisijos Sveikatos ir vartotojų reikalų generalinio direktorato ir Rusijos Federacijos federalinės veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnybos pareigūnų susitikimas.
Laidos vedėjas Algirdas Steponavičius.
Laidos vedėjas Algirdas Steponavičius.

Vilniuje antradienį įvyko pirmasis aukščiausio lygio Europos Komisijos Sveikatos ir vartotojų reikalų generalinio direktorato ir Rusijos Federacijos federalinės veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnybos pareigūnų susitikimas. Jame ieškota sprendimų dėl sustabdyto kiaulių ir jų mėsos eksporto iš ES šalių į Rusiją, tartasi dėl kitų problemų sprendimo.

Dvelktelėjus pavasariui, žemdirbių, specialistų žvilgsniai vėl dažniau krypsta į pasėlius, arimus. Juose vaizdai kontrastingi ne tik dėl šiemetinės žiemos ypatumų, bet ir melioracijos įrenginių būklės. Pasak Jurbarko rajono Žemės ūkio skyriaus vedėjo Algirdo Ambrakaičio, tinkamai juos tvarkyti labai sudėtinga ne tik dėl menko finansavimo, bet ir todėl, kad apie 50 proc. magistralinių griovių gamtininkai priskyrė upeliams. Rūpindamiesi pašlijusiais melioracijos reikalais, jurbarkiečiai stengiasi kuo racionaliau panaudoti ir mūsų valstybės biudžeto, ir ES skiriamus pinigus. Šiek tiek skirtingai negu jurbarkiečiai veikia Raseinių rajone įsikūrusi užsienio kapitalo bendrovė „Agra Ccorporation“. Turėdama savo ekskavatorių, kitos melioracijos technikos, kasmet melioracijos darbams atlikti skiria ir savo lėšų.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį,  vasario 11 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...