captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kompozitorius Arturas Bumšteinas

„Savo taisyklių sukūrimas – tai pagrindinė taisyklė mano kūryboje. Kiekvieną kūrinį noriu traktuoti kaip savotišką eksperimentų poligoną, kuriame išbandyčiau naujus metodus, priemones.“
Kompozitorius Arturas Bumšteinas.
Kompozitorius Arturas Bumšteinas.

„Savo taisyklių sukūrimas – tai pagrindinė taisyklė mano kūryboje. Kiekvieną kūrinį noriu traktuoti kaip savotišką eksperimentų poligoną, kuriame išbandyčiau naujus metodus, priemones. Visą laiką galima naudotis paprastomis priemonėmis, bet tikslas – jomis išrasti iš naujo muziką, kūrimo taisykles“, – teigia kompozitorius ir garso menininkas Arturas Bumšteinas.

Klaipėdos dramos teatras su lenkų dramaturgės Dorotos Masłowskos drama „Mums viskas gerai“ (rež. Jonas Vaitkus) pradeda gastroles Lietuvos sostinėje. Kokius dar spektaklius ketinama parodyti sostinės teatrinei bendruomenei? Kaip pavyksta Klaipėdos dramos teatrui neprarasti publikos dėmesio? Kokie kūrybiniai iššūkiai tenka klaipėdiečiams aktoriams, laukiantiems teatro rekonstrukcijos pabaigos? Pokalbis su Klaipėdos dramos teatro vadovu Gediminu Pranckūnu.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Mes visi nepastebime tų, kurie mus myli, o pastebime tuos, kuriuos mylime patys. Apie tai knyga. Skiriu ją visoms mergaitėms, kurios savo tėvą pažinojo tik vaizduotėje“, – apie savo naująjį romaną „Žydiškų daiktų kambarys“ („Alma litera“) sako rašytoja Audronė Urbonaitė.

„Savo taisyklių sukūrimas – tai pagrindinė taisyklė mano kūryboje. Kiekvieną kūrinį noriu traktuoti kaip savotišką eksperimentų poligoną, kuriame išbandyčiau naujus metodus, priemones. Nors techniniu atžvilgiu priemonės visą laiką gali būti tos pačios. Sakykim, koks nors paprastas garso įrašymo įrenginys, mikrofonas ar kokie nors buityje  ir aplinkoje randami objektai. Visą laiką galima naudotis paprastomis priemonėmis, bet tikslas – jomis išrasti iš naujo muziką, kūrimo taisykles“, – teigia Euroradijo premijos „Palma Ars Acustica“ laureatas, kompozitorius ir garso menininkas Arturas Bumšteinas. Pokalbis apie šiuolaikinę muziką, jaunųjų menininkų galimybes kurti svetur ir Lietuvoje, apie garsinę kompoziciją teatro spektakliui „Tiktaktika“ ir naujausią kompaktinę plokštelę „Epiloghi“.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ vasario 12 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...