captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikinis pastišas“: pianistė Rasa Biveinienė-Jakutytė

2013-ųjų pabaigoje Lietuvos muzikos ir teatro akademijos fortepijono specialybės studentams buvo surengti meistriškumo kursai, kuriuos vedė net 15 metų gimtinėje nesilankiusi pianistė, puikioji akompaniatorė ir jaunųjų vokalistų globėja Rasa Biveinienė-Jakutytė.
Pianistė Rasa Biveinienė-Jakutytė.
Pianistė Rasa Biveinienė-Jakutytė.

Artėjant Vasario 16-ajai, visada smagu pasidžiaugti tautiečių laimėjimais. Ypač tų, kurie garsina Lietuvos vardą svetur, ir ypač – susitikus po ilgesnės pertraukos. 2013-ųjų pabaigoje Lietuvos muzikos ir teatro akademijos fortepijono specialybės studentams buvo surengti meistriškumo kursai, kuriuos vedė net 15 metų gimtinėje nesilankiusi pianistė, puikioji akompaniatorė ir jaunųjų vokalistų globėja Rasa Biveinienė-Jakutytė. Dabar ji – Ispanijos, Vigo miesto aukštosios muzikos akademijos profesorė su ypatingu, valstybės globojamo darbuotojo statusu, kurį įgijo oi kaip nelengvai... Be to ponia Rasa yra pirmasis užsienio asmuo, 2011 metais įvertintas Galicijos garbės piliečio titulu. Šį Jūratės Vičienės parengtą pokalbį papuoš ankstesnių metų Rasos Biveinienės-Jakutytės įrašai iš mūsų radijo fondų.

Antroje, Mariaus Šinkūno parengtoje laidos dalyje, – paskutinis pasakojimas iš ciklo apie netradicinius muzikos instrumentus. Šįkart – apie muziką... be instrumentų. Kas tai, kaip tai įmanoma, sužinosite tik klausydami šio trečiadienio „Muzikinio pastišo“.

„Muzikinis pastišas“ – vasario  12 d., trečiadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ. Kartojama 22.10 val.

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...