captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: Lietuvoje tvyro afrikinio kiaulių maro grėsmė

Ekspertų nuomone, laikytis tik Alytaus, Lazdijų, Varėnos, Šalčininkų, Trakų rajonų bei Druskininkų savivaldybėje anksčiau paskelbtų ekstremalios padėties dėl afrikinio kiaulių maro reikalavimų nepakanka.
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

Ekspertų nuomone, laikytis tik Alytaus, Lazdijų, Varėnos, Šalčininkų, Trakų rajonų bei Druskininkų savivaldybėje anksčiau paskelbtų ekstremalios padėties dėl afrikinio kiaulių maro reikalavimų nepakanka. Lietuvoje apsispręsta iki liepos mėnesio sumedžioti 90 proc. šernų. Kaip Lazdijų rajone stengiamasi užkirsti kelią maro plitimui?

Nuo 1999 metų, kai Lietuva įstojo į Pasaulio artojų organizaciją, mūsų šalies atstovai varžosi su geriausiais pasaulio artojais. Varžybos kasmet organizuojamos vis kitoje valstybėje. Šiemet jos vyks Prancūzijoje. Keturis kartus su geriausiais pasaulio artojais rungtyniavęs Radviliškio rajono Pociūnėlių ūkininkas Rimantas Garuckas, deja,  kaip ir kiti mūsų atstovai, neiškovojęs aukštesnių vietų, neprognozuoja didesnės sėkmės mūsų artojams ir šiemet. Anot jo, tai lems ne tik mūsų artojų patirties stoka, netinkamas rengimasis, bet ir dalyvavimo prestižinėse varžybose ydingas finansavimas, daug kitų iš esmės taisytinų dalykų.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – antradienį,  vasario 11 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...