captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žinių amžius“: statybos mokslas

Pasaulyje pripažintas mokslininkas Gintaris Kaklauskas kuria armuoto betono konstrukcijų deformavimosi ir pleišėjimo fizikinius modelius. 2013 m. Lietuvos mokslo premija nėra pirmasis jo mokslinių darbų įvertinimas.
2013 m. Lietuvos mokslo premijos laureatas akad. prof. habil. dr. Gintaris Kaklauskas.
2013 m. Lietuvos mokslo premijos laureatas akad. prof. habil. dr. Gintaris Kaklauskas.

„Betonas, kurio pasaulyje vidutiniškai vienam žmogui kasmet pagaminama apie tris tonas, yra antra plačiausiai (po vandens) žmonijos naudojama medžiaga. Gerai suprojektuotos ir tinkamai pastatytos betoninės konstrukcijos turėtų tarnauti šimtmečius. Deja, šiuo metu Europoje statinių rekonstrukcijai išleidžiama beveik pusė statybos pramonės biudžeto. Žodis statyba tikriausiai daugeliui menkai asocijuojasi su mokslu ir inovacijomis. Dažniausiai iškyla netvarkingų statybų aikštelių vaizdas bei ne itin subtili statybininkų retorika. Vis dėlto tokia statybos inžinerijos sritis, kaip statybos, konstrukcijų tobulinimas ir naujos kartos kompozicinių medžiagų kūrimas, reikalauja sudėtingų matematinių modelių ir yra perspektyvi mokslo kryptis“, – mintimis dalijasi 2013 m. Lietuvos mokslo premijos laureatas akad. prof. habil. dr. Gintaris Kaklauskas.

Pasaulyje pripažintas mokslininkas kuria armuoto betono konstrukcijų deformavimosi ir pleišėjimo fizikinius modelius. Lietuvos mokslo premija G. Kaklauskui nėra pirmasis jo mokslinių darbų įvertinimas. Amerikos civilinės inžinerijos sąjunga ASCE, kuri yra įtakingiausia pasaulyje civilinės inžinerijos mokslo organizacija, 2013 m. skyrė garsaus Amerikos mokslininko ir inžinieriaus L. S. Moisseiff prestižinę vardo premiją, taip pripažindama svarų Lietuvos mokslininko indėlį į taikomąjį mechanikos mokslą, tobulinant konstrukcijų projektavimo metodus.

Prieš gerą dešimtmetį prof. G. Kaklauskas sąmoningai pasirinko mokslininko darbą Lietuvoje, nors ir buvo kviečiamas dėstyti bei dirbti mokslinį darbą JAV Ilinojaus (Urbana-Champaign) universitete, vėliau atsisakė darbo pasiūlymų iš Singapūro ir Didžiosios Britanijos universitetų.

„Nuolat dirbti užsienyje dėl didesnio atlygio – manęs nevilioja. Daug didesnis iššūkis  – kurti pasaulyje konkurencingą mokslinę produkciją Lietuvoje“, – sako 2013 m. Lietuvos mokslo premijos laureatas G. Kaklauskas.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Žinių amžius“ trečiadienį, vasario 12 d., 16.03 val. ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...