captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikinis pastišas“: klasika mene ir gyvenime

Aiškinsimės sąvokos „klasika“ reikšmę. Kas yra klasika muzikoje ir gyvenime, mus supančioje aplinkoje, kultūroje? Kvepalai, baldai, knygos, muzika... Atrodo, viskas turi savo „klasiką“.
Poetas ir kritikas Ezra Poundas.
Poetas ir kritikas Ezra Poundas.

Aiškinsimės sąvokos „klasika“ reikšmę. Kas yra klasika muzikoje ir gyvenime, mus supančioje aplinkoje, kultūroje? Kvepalai, baldai, knygos, muzika... Atrodo, viskas turi savo „klasiką“. O kas tai lemia? Remdamiesi įvairių sričių atstovų mintimis, aprašymais, apibūdinimais, pabandysime išsiaiškinti, kas ir kodėl tampa klasika, turinčia kokybės ir ilgaamžiškumo patentą. „Klasika tampa klasika ne todėl, jog atitinka tam tikras taisykles ar apibrėžimus, tai amžina dėl nesutramdomo atsinaujinimo“, – taip manė XX amžiaus poetas ir kritikas Ezra Poundas.

Antroje laidos dalyje lauks vasario mėnesio muzikinis žemėlapis. Klausydamiesi muzikos apžvelgsime vasario renginius, kuriuose kompozitoriai ir atlikėjai kvies į koncertų sales su įvairaus žanro ir stiliaus muzika – nuo retro dvasia dvelkiančių „šlagerių“ iki simfoninių ir sceninių kūrinių.

Ved. Ieva Buinevičiūtė.

„Muzikinis pastišas“ – vasario 10 d., pirmadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ. Kartojama 22.10 val.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close