captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: prasti Lietuvos šiltnamių daržininkystės popieriai

Kad ir labai norisi, lietuviškų agurkų ir pomidorų dar teks ilgokai palaukti. Šalies žieminiuose šiltnamiuose dar gili žiema. O ir tų šiltnamių gal tik 40 ha iš anksčiau buvusių 170 hektarų belikę. Kokia išeitis? Ar jos kas nors ieško?

Kad ir labai norisi, lietuviškų agurkų ir pomidorų dar teks ilgokai palaukti. Nors laukuose šiomis dienomis buvo matyti ir pirmųjų pavasario ženklų – šalies žieminiuose šiltnamiuose dar gili žiema. O ir tų šiltnamių gal tik 40 ha iš anksčiau buvusių 170 hektarų belikę. Kokia išeitis? Ar jos kas nors ieško?

Sumažintų krizės metais pensijų kompensavimo reikalai pajudėjo į priekį. Artimiausiu metu Politinei tarybai bus pateikti teisės aktų projektai ir rekomendacijos dėl finansavimo šaltinių. Tačiau anot Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės, jau dabar aišku, kad mirusių pensininkų turto paveldėtojai neturėtų tikėtis sulaukti prieš kelerius metus sumažintų pensijų kompensacijų. Dėl pensijų dabar daug rūpesčio, ginčų, neretai priekaištų ir pykčio. O štai Mažulonių kaimo gyventojai apie pensijų kompensavimą linkę kalbėti ne tik piktai, bet ir pokštaudami.

Jau kelerius metus Lietuvoje, stengiantis bendruomenių poreikiams išsaugoti mokyklų pastatus, kuriose labai sumažėja arba visiškai nebelieka besimokančiųjų, steigiami universalūs daugiafunkcės paskirties centrai. Pagėgių savivaldybėje Šilgalių mokykla – universalus daugiafunkcis centras tapo kaimo kultūros židiniu, kuris traukia ir jauną, ir vyresnio amžiaus žmogų.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, vasario 10 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...