captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – rašytojas Marius Ivaškevičius

„Dabar toks vaisių skynimo laikas dviejose srityse: kine ir teatre. Įvyko trys premjeros trijose šalyse, tad paskutinius du mėnesius praleidau važinėdamas. Iš tiesų sulaukiu daugiau dėmesio, gaunu pasiūlymų iš režisierių, apie kuriuos net nesvajojau.“
Rašytojas Marius Ivaškevičius. ELTA nuotr.
Rašytojas Marius Ivaškevičius. ELTA nuotr.

„Dabar toks vaisių skynimo laikas dviejose srityse: kine ir teatre. Įvyko trys premjeros trijose šalyse, tad paskutinius du mėnesius praleidau važinėdamas. Iš tiesų sulaukiu daugiau dėmesio, gaunu pasiūlymų iš režisierių, apie kuriuos net nesvajojau. Geras laikas“, – sako rašytojas Marius Ivaškevičius. Kodėl kine ir teatre vis daugiau idėjų įgyvendinantis rašytojas sako prozoje šiuo metu neturintis kūrybinių pretenzijų?

„Provincijos kultūriniame gyvenime kartais tebeegzistuoja sovietinės armijos reliktas – „pats kareivis gali viską“. Taip praslysta gana skurdūs renginiai, yra nemažai profanacijos“, – sako dailininkas Arūnas Uogintas. Pokalbis apie kūrybines idėjas ir kultūrinį gyvenimą Šiauliuose su dailininkais Reda ir Arūnu Uogintais.

„Vaižganto tekstai labai savotiški, sunkiai įsimenami, bet čia ir slypi grožis. Nemanau, kad ką nors nustebinsime, tiesiog bandome šiek tiek prisiliesti prie Vaižganto, kuris turbūt daugelio užmirštas ar visai neliestas“, – sako aktorius Regimantas Adomaitis, vaidinantis Vilniaus mažojo teatro premjeroje „Dėdės ir dėdienės“ pagal Juozo Tumo Vaižganto apysaką.

„Teatras yra chemijos laboratorija: niekas nežino rezultato, kurį gautume kažkokios medžiagos įdėję į puodą, kažkuo užpylę. Nors Mendelejevo lentelė jau visaip „išvartyta“ ir visi viską žino, teatras tuo ir žavingas, kad atsiranda visiškai netikėtų rezultatų, ėjimų“, – apie režisieriaus darbą sako aktorius ir režisierius Kęstutis Jakštas.

„Pasinaudoję kaimynų patirtimi galėtume paskelbti skaitymą moralinio blogio šaltiniu, o valstybę - tvirtos rankos ir tikros drąsos šalimi“, – kultūros komentare siūlo rašytojas Andrius Jakučiūnas.

„Lietuvos fotografų klasikų darbuose akivaizdus dialogas, pasikeitimas pozicijomis, argumentai. Kai lygindavau jūsų meistrus, mėgavausi jų skirtumais, nes Rusijos kultūroje mane erzino tuo laiku iš viršaus formuota vienovė. Man norėjosi, kad menininkas pirmiausia būtų pats savimi ir Lietuvoje tą jaučiau“, – sako garsus rusų fotografijos kritikas Levas Aninskis, pirmasis pavartojęs terminą „Lietuvos fotografijos mokykla“.

Tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ pokalbis su prozininku ir dramaturgu Mariumi Ivaškevičiumi apie idėjų įgyvendinimą skirtingose meno šakose.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – vasario 8 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama vasario 9 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...