captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“ svečias – režisierius, operatorius Vytautas Damaševičius

„Aš tiesiog senstu ir suprantu, kad pasaulis nesikeičia, jis toks ir bus. Mes ką tik iš baudžiavos išėję, ir kultūrinis sluoksnis, kuris paprastai formuojasi šimtmečiais, Lietuvoje dar per plonas. Užtat mes tokie pažeidžiami.“
Režisierius<br> operatorius Vytautas Damaševičius. Juozo Matonio nuotr.
Režisierius
operatorius Vytautas Damaševičius. Juozo Matonio nuotr.

„Aš tiesiog senstu ir suprantu, kad pasaulis nesikeičia, jis toks ir bus. Mes ką tik iš baudžiavos išėję, ir kultūrinis sluoksnis, kuris paprastai formuojasi šimtmečiais, Lietuvoje dar per plonas. Užtat mes tokie pažeidžiami. Užtat tiek daug žalos Lietuvoje padaro pinigai, kurie nėra paremti kultūra“, – teigia 70-metį pasitinkantis kino ir televizijos režisierius, operatorius, aktyvus visuomenės veikėjas Vytautas Damaševičius.

„Lietuviška klasika tampa ilgai laukta tik praėjus tam tikram laikui, kai prisisotini kitos literatūros – užsienio, šiuolaikinės. Žvilgsnis atgal įkvepia ir tarsi viską sujungia į vietą. Štai tada Juozo Tumo-Vaižganto apysaka man tapo intriguojančiu, iššūkius keliančiu kūriniu“, – teigia  premjerinio spektaklio „Dėdės ir dėdienės“ Vilniaus mažajame teatre režisierė Gabrielė Tuminaitė.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Šiaurės Atėnai“, „Nemunas“, „7 meno dienos“, „Literatūra ir menas“.

„Gana liūdnokai pavaizdavau dvidešimtą amžių... O iš tikrųjų darau tai, kas man įdomu – stengiuosi parodyti tą laikmetį. Didžiausia sėkme laikau, kai reportažiniu metodu pavyksta iš gyvenimo išrauti gatavus paveikslus“, – sako fotomenininkas Aleksandras Macijauskas, parodoje „Negraži fotografija“ rodantis ir prieš 50 metų fotografuotus vaizdus.

„Aš tiesiog senstu ir suprantu, kad pasaulis nesikeičia, jis toks ir bus. Mes ką tik iš baudžiavos išėję, ir kultūrinis sluoksnis, kuris paprastai formuojasi šimtmečiais, Lietuvoje dar per plonas. Užtat mes tokie pažeidžiami. Užtat tiek daug žalos Lietuvoje padaro pinigai, kurie nėra paremti kultūra“, – teigia 70-metį pasitinkantis kino ir televizijos režisierius, operatorius, aktyvus visuomenės veikėjas Vytautas Damaševičius. Apie gyvenimo nuostatas ir kūrybos principus pokalbis studijoje.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ vasario 7 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...