captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: parlamentarai tobulins žemės pardavimo tvarką

Šalies politinių diskusijų centre – žemės ūkis. Aišku, jog tai referendumo, kuriuo siekiama uždrausti parduoti žemę užsieniečiams, iniciatorių nuopelnas. Politikai priremti prie sienos už laiku nepadarytus darbus.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.

Šalies politinių diskusijų centre – žemės ūkis. Aišku, jog tai referendumo, kuriuo siekiama uždrausti parduoti žemę užsieniečiams, iniciatorių nuopelnas. Galima nesutikti su jų siūlomomis priemonėmis, kaip tai padaryti, bet tikrai aišku, kad politikai priremti prie sienos už laiku nepadarytus darbus. Seime sudaryta darbo grupę, kuri iki kovo 10 d. turi  pateikti siūlymų žemės pardavimo tvarkai tobulinti.

Žemės ūkio ministerija kuria tiesioginių išmokų skirstymo tvarką, pagal kurią didesnė parama galėtų būti mokama už pirmus 30 ha valdomos žemės. Tvarkos tikslas – paremti smulkiuosius ir vidutinius ūkininkus. Perskirsčius paramą pagal pirmųjų hektarų išmoką, papildomi pinigai – 100 litų už hektarą – pasiektų net iki 90 procentų ūkių. Atrodytų viskas gerai – politikai pagaliau pradeda didesnį dėmesį skirti mažesniems ūkiams. Tam pritaria Šeimos ūkininkų sąjunga, bet nesutinka Žemės ūkio rūmai, Bendrovių asociacija, Ūkininkų sąjunga. Tokiu atveju didesnių ūkių šeimininkams išmokos sumažės. Pirmųjų hektarų išmokoms nepritaria ir dalis mažesnių ūkininkų. Jie turi argumentų ir mano, kad padidinta parama atiteks „sofos“ ūkininkams, žemės savininkams, o ne ūkininkams.

Laidos rubrika „Diena kaime“ šią savaitę su Arvydu Dirmeikiu, kaimo turizmo sodybos „Oreivių užuovėja“ šeimininku. Širvintų rajone, Kaimynų kaime, verslininkas gyvena ir savo sodybą tobulina jau 15 metų. Dabar sodyboje nedideli ir įvairūs mediniai pastatai su šiaudiniais stogais, centre šeimininkų namas, iš kurio antrojo aukšto panoraminis vaizdas į visas apylinkes, erdvus kiemas, vėjo malūnas, kuriame įrengti unikalūs kambariai lankytojams, šalia esantis ežeras sukuria jaukią kaimo aplinką. Joje lankytojai priimami ir vasarą, ir žiemą. Koks trečiadienis buvo Arvydui Dirmeikiui?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, vasario 6 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close