captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikinis pastišas“ sveikina Mirgą Gražinytę

27-erių metų lietuvaitei Mirgai Gražinytei pasiūlyta vadovauti vienam garsiausių Europos operos teatrų, Austrijos „Salzburger Landestheater“! Į šią meno vadovo ir vyriausiojo dirigento vietą pretendavo 180 batutos meistrų iš viso pasaulio.
Mirga Gražinytė.
Mirga Gražinytė.

27-erių metų lietuvaitei Mirgai Gražinytei pasiūlyta vadovauti vienam garsiausių Europos operos teatrų, Austrijos „Salzburger Landestheater“! Į šią meno vadovo ir vyriausiojo dirigento vietą pretendavo 180 batutos meistrų iš viso pasaulio. Ir Mirgą Gražinytę vienbalsiai pasirinko ne tik teatro vadovybė, bet ir balso teises turintys solistai, choras bei orkestrantai... Neįtikėtino greičio pastarųjų metų Mirgos skrydis per tarptautinius konkursus, darbas Heidelbergo (Vokietija) ir Berno (Šveicarija) operos teatruose, asistavimas pačiam Kurtui Masurui, debiutas su Los Angeles simfoniniu orkestru, iškart pratęstas kviestinio dirigento kontraktu trejiems metams, pernykštis kompanijos „Nestle“ ir Salzburgo festivalio prestižinis jaunojo dirigento prizas, pirmasis CD su orkestru „Camerata Salzburg... Ir štai visą eilę laimėjimų, operų pastatymų ir koncertų vainikuoja tikrai „karališkas“ pasiūlymas! Tad pirmojoje „Muzikinio pastišo“ dalyje jaunosios dirigentės „Portretas“, dalyvaujant ne tik jai pačiai, bet ir visai muzikinei Gražinių šeimynai.

O paskutinį laidos pusvalandį Marius Šinkūnas tęs laidų ciklą apie ypač retus muzikos instrumentus. Šįkart jūsų laukia pasakojimas apie konstrukcijas, kurias valdo žmogaus psichiniai impulsai. Tai elektro-kariofonas ir elektro-encefalofonas. Pasakojimą iliustruos jauno kompozitoriaus Mykolo Natalevičiaus eksperimentiniai opusai.

Ved. Jūratė Vičienė ir Marius Šinkūnas.

„Muzikinis pastišas“ – vasario 5 d., trečiadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ. Kartojama 22.10 val.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close