captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: didžiausiame Alytaus rajono kiaulių ūkyje – nerimas ir sustiprinta sauga

Alytaus rajone dėl afrikinio kiaulių maro paskelbus ekstremalią padėtį, Panemuninkų kaime įsikūrusiame Laimos ir Romualdo Rinkevičių beveik 900 kiaulių ūkyje neramios nuotaikos.

Alytaus rajone dėl afrikinio kiaulių maro paskelbus ekstremalią padėtį, Panemuninkų kaime įsikūrusiame Laimos ir Romualdo Rinkevičių beveik 900 kiaulių ūkyje neramios nuotaikos. Nors visi darbai kiaulių fermoje organizuojami įprastu ritmu, bet saugai skiriamas sustiprintas dėmesys.

Draudimo kompanijų duomenimis, net 70 % gaisrų ūkiniuose pastatuose pernai kilo žiemos sezono metu. Ukmergės rajone yra 7 priešgaisrinės tarnybos komandos. Viena iš jų – Šešuolių gyvenvietėje: ant nedidelio kalniuko, langais į bažnyčią ir visą kaimą. Gaisrininkų iš viso 8,  jie budi visą parą keturiomis pamainomis. Garaže senas, prieš 50 metų pagamintas vokiškas specialus gaisrininkų automobilis, bet nuolatos prižiūrimas veikia gerai. Apie kaimo gaisrinės uždarymą nekalbama.

Laidos rubrika „Diena kaime“ šią savaitę su Arvydu Dirmeikiu, jau 15 metų užsiimančiu kaimo turizmo verslu. Jo sodyba Širvintų rajone, Kaimynų kaime, yra ypatinga, nes verslininkas – patyręs oro balionų pilotas. Neatsitiktinai sodyba pavadinta „Oreivių užuovėja“. Nedideli ir įvairūs mediniai pastatai su šiaudiniais stogais, erdvus kiemas, šalia esantis ežeras sukuria jaukią kaimo aplinką. Joje lankytojai priimami ir vasarą, ir žiemą. Koks pirmadienis buvo Arvydui Dirmeikiui, kaip sekėsi numatyti darbai?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, vasario 4 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...