captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žinių amžius“: fortifikacijos istorijos mokslas

„Du pasauliniai karai paliko daug karinių objektų ne tik Europoje, bet ir mūsų šalyje. Ką šiandien su jais daryti? Kur dėti didžiulį kiekį Lietuvoje palikto gynybinio paveldo, kurio didžioji dalis pripažinta unikaliu ne tik Lietuvos, bet ir Europos kultūros paveldo dalimi?“ 
Karo paveldo centro Kaune direktorius Vladimir Orlov.
Karo paveldo centro Kaune direktorius Vladimir Orlov.

„Du pasauliniai karai paliko daug karinių objektų ne tik Europoje, bet ir mūsų šalyje. Ką šiandien su jais daryti? Kur dėti didžiulį kiekį Lietuvoje palikto gynybinio paveldo, kurio didžioji dalis pripažinta unikaliu ne tik Lietuvos, bet ir Europos kultūros paveldo dalimi?“, – klausimą kelia fortifikacijos istorijos mokslininkas, karo paveldo objektų tyrinėtojas, monografijų ir knygų autorius, Karo paveldo centro Kaune direktorius Vladimir Orlov.

Karo paveldo centras Kaune tiria, saugo ir populiarina Lietuvos karo paveldą. Šiandien atėjo laikas, o ir atsirado galimybės pažiūrėti į net du praūžusius pasaulinius karus, šaltojo karo dešimtmečius ir kitus konfliktus kitaip. Karai keitė žmonių likimus, o jiems pasibaigus palikdavo žymes, kurios iki šių dienų mus persekioja. Todėl atsiradus galimybėms, būtina įvertinti praeities karų paliktą paveldą ir tinkamai jį panaudoti visuomenės reikmėms.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Žinių amžius“ trečiadienį, vasario 5 d., 16.03 val. ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...