captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: gyvulių augintojų godos

Nelengvuose gyvulių augintojų kasdienos rūpesčiuose jaunasis ūkininkas labiausia pasigenda valdininkų supratingumo ir kompetencijos. 
Laidos vedėjas Arvydas Urba.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.

Ukmergės rajone, Šešuolių kaime, Balktakių šeimos ūkiui vadovauja sūnus Ramūnas. Jaunas ir sumanus vaikinas išbandė veiklą transporto ir miško ruošos srityse, bet tėvų paragintas jau keletą metų ūkininkauja. Nelengvuose gyvulių augintojų kasdienos rūpesčiuose jaunasis ūkininkas labiausia pasigenda valdininkų supratingumo ir kompetencijos. Stebisi ir žemės ūkio technikos, perkamos už ES paramos lėšas, nepatikimumu.

Marijampolės rajone, Lapiškių kaime, gyvenantis tautodailininkas Klemensas Kvainauskas labiausiai žinomas kaip medžio drožėjas. Jis yra surengęs kelias personalines parodas, savo darbus pristato daug kur. Tautodailininkas neatitrūksta ir nuo ūkiškų darbų – jo sodyboje galima pamatyti karvutę, yra ir avių, kiaulių, o savo dirbtuvėse išdrožia nemažai buityje reikalingų daiktų. Tačiau nedaug kas žino apie dar vieną medžio drožėjo pomėgį – vaidinti vietos klojimo teatre „Gegnė“.
 
Laidos rubrika „Diena kaime“ šią savaitę su Arvydu Dirmeikiu, kaimo turizmo sodybos, įkurtos Širvintų rajono Kaimynų kaime, šeimininku. „Oreivių užuovėja“ – toks sodybos pavadinimas neatsitiktinis. Jos šeimininkas yra patyręs oro balionų pilotas, todėl ir sodyboje gausu stilizuotų oro skraidyklių detalių, netgi inventoriaus. Nedideli ir įvairūs mediniai pastatai su šiaudiniais stogais, erdvus kiemas, vėjo malūnas, kuriame įrengti kambariai lankytojams, šalia esantis ežeras sukuria jaukią kaimo aplinką. Joje lankytojai priimami ir vasarą, ir žiemą. Koks savaitgalis buvo kaimo turizmo sodyboje?
 
Ved.  Arvydas Urba.
 
„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, vasario 3 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...