captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Lietuvos diena“: kaip užkirsti kelią afrikinio kiaulių maro viruso plitimui

Šią savaitę Lietuvoje dirba ES, Rusijos ir Baltarusijos veterinarų grupė, kuri aiškinasi maro atvejus Alytaus, Varėnos ir Šalčininkų rajonuose ir vertina Lietuvos taikomas saugos priemones.  

Šią savaitę Lietuvoje dirba ES, Rusijos ir Baltarusijos veterinarų grupė, kuri aiškinasi maro atvejus Alytaus, Varėnos ir Šalčininkų rajonuose ir vertina Lietuvos taikomas saugos priemones. Taip pat tariamasi, kaip užkirsti kelią tolesniam viruso plitimui. Siekiant užkirsti kelią afrikinio kiaulių maro plitimui, šernų naikinimu Dzūkijos miškuose nebus apsiribojama. Grėsmės zonoje svarstoma išnaikinti kiaules ir įvesti griežtesnius ribojimus medienos vežimui, kad transporto priemonės ir žmonės nepervežtų užkrato.

Pernai pasitikinčiųjų teismais buvo beveik dvigubai daugiau nei 2012-aisiais, parodė VRM ir Nacionalinės teismų administracijos iniciatyva atlikta apklausa. Pagal šią apklausą, pernai teismais pasitikėjo 51 proc. gyventojų, 2012 metais taip teigiančių buvo 26 procentai. 41 proc. respondentų nurodė teismais nepasitikintys – taip teigė 1368 gyventojai. 45 proc. iš jų nurodė, kad jų nepasitikėjimą teismais lemia įsitikinimas apie korupciją teismuose, 39 proc. abejoja teismų priimamais sprendimais.

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė sako, kad dabar neketinama apmokestinti komercijai naudojamo bažnyčių turto, nors šį rytą tokios galimybės nepaneigė. Lietuvoje religinės konfesijos yra atleistos nuo nekilnojamojo turto mokesčio, taip pat nemoka mokesčių už pajamas, gautas tą turtą nuomojant ir t.t., turi kitų mokesčių lengvatų.

Kaune rengiamame pirmąjame Baltijos šalių gastro enterologų kongrese bus aptariamos naujausios virškinimo ligų ir jų prevencijos aktualijos. Tarp svarbiausių naujovių – galimybė atlikti žarnyno tyrimus neinvaziniu būdu, kapsuline endoskopija. Medikų teigimu, šis metodas – itin reikšmingas medicinos išradimas.

Taip pat laidoje naujausios žinios, orų prognozė, savaitės komentaras, sporto pranešimai, rubrika „Naujienų žemėlapis“, kalbos valandėlė.

„Lietuvos diena“ sausio 31 d., penktadienį nuo 13.00 iki 15.00 val. per LRT RADIJĄ.

 

Laidos vedėja M. Lučkaitė

Laidos redaktorius V. Markevičius

  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close