captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: ar įmanoma vieninga tautos istorinė atmintis?

„Kalbant apie istorinę atmintį, kai valstybė šioje srityje tampa pagrindiniu žaidėju, viskas susiveda į progas, minėjimus. Tačiau reikia palaikyti tai, kas jau yra, įvairias iniciatyvas, patirtis, o ne tik sielotis, kokia bloga tautos atmintis“, – sako istorikas Nerijus Šepetys. 
Istorikas Nerijus Šepetys.
Istorikas Nerijus Šepetys.

„Kalbant apie istorinę atmintį, kai valstybė šioje srityje tampa pagrindiniu žaidėju, viskas susiveda į progas, minėjimus. Tačiau reikia palaikyti tai, kas jau yra, įvairias iniciatyvas, patirtis, o ne tik sielotis, kokia bloga tautos atmintis“, – sako istorikas Nerijus Šepetys. Pokalbis apie nemažai diskusijų viešojoje erdvėje sukėlusį Tautos istorinės atminties įstatymo projektą ir istorinę atmintį.

„Faktas, kad šiemet padaugėjo paraiškų, yra objektyvus statistinis rodiklis, bylojantis, jog kino industrijoje yra tam tikro pakilimo, entuziazmo kurti lietuvišką kiną“, – sako Lietuvos kino centro vadovas Rolandas Kvietkauskas.

Cikle „Metų knygos rinkimai“ – poeto Jono Kalinausko eilėraščių rinkinys „Mano sodo vagis“.

„Gyvas bendravimas dabar dažnai keliasi į virtualią erdvę – steigiami virtualūs fotoklubai, virtualios fotografų bendruomenės. Žinoma, svarbu, kad jos kuriasi, tačiau tai tikrai neatstoja gyvo bendravimo. Tai, kas įmanoma susitikus, sunkiai pasiekiama bendraujant virtualiai“, – sako Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas, fotomenininkas Gintaras Česonis.

„Lietuvos vizijų konkurso jau keletą metų nebėra, bet vizijų yra. Tiesa, dabar jos orientuotos ne į ateitį, o į praeitį ir vadinasi, ne Lietuvos vizijos, o Lietuvos idėjos“, – apie idėjas ir vizijas – filosofo Kęsto Kirtiklio komentaras.

„Mūsų veikla kartais sulaukia neįtikėtinų reakcijų: kai kurių muziejų ar galerijų darbuotojai mumis tiesiog nepatikėdavo arba atsisakydavo siūlymo pristatyti parodą“, – sako Prancūzijoje veikiančios organizacijos „Amiencom“ atstovas Vassilis Kessaouris, į Klaipėdą atlydėjęs Salvadoro Dali parodą „Materialusis siurrealizmas“.

Tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ pokalbis apie nemažai diskusijų viešojoje erdvėje sukėlusį Tautos istorinės atminties įstatymo projektą ir istorinę atmintį.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – vasario 1 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama vasario 2 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...