captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo reformos (ne) būtinybė

Grupė Seimo narių siūlo dabartinį Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondą reformuoti iš esmės, keisti esamą teisinį statusą – savininko teises perduoti Kultūros ministerijai.
Laidos vedėja Karina Metrikytė.
Laidos vedėja Karina Metrikytė.

Grupė Seimo narių siūlo dabartinį Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondą reformuoti iš esmės, keisti esamą teisinį statusą – savininko teises perduoti Kultūros ministerijai, t.y. perorganizuoti į biudžetinę įstaigą, taip pat taikyti įpareigojimus dėl nešališkumo deklaracijų ir konfidencialumo pasižadėjimų, rekomenduoja kitus pakeitimus. Kokia tikroji fondo reformos priežastis?

„Parodoje eksponuojami kūriniai atspindi šių dailininkų individualumą bei prancūziškojo ekspresionizmo stilistinę įvairovę, vaizduoja išsvajotąjį Paryžių, jo gyventojus, interjero detales, pleneruose pamėgtas tapyti Prancūzijos ir kitų šalių vietoves“, – sako viena iš parodos „Sveikas, Paryžiau! Litvakų dailininkų keliais“ kuratorių dr. Vilma Gradinskaitė.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Nemunas“, „Šiaurės Atėnai“, „7 meno dienos“ ir  „Literatūra ir menas“.

„Mes susigrąžinome eilinio žiūrovo pasitikėjimą lietuvių kinu, kurį buvome praradę. Žiūrovo, kuris išgirdęs, kad tai lietuviškas filmas, įsivaizduodavo, kad tai nuobodu, lėta ir neverta dėmesio. Manau, kad net komerciniai filmai viena vertus sukuria žanrinę įvairovę, kita vertus, jie atves  žiūrovą ir į tokį filmą kaip mūsų”, – sako Lietuvos kino teatruose pradedamo rodyti vaidybinio filmo „Santa”  režisierius ir scenarijaus autorius Marius Ivaškevičius.

Grupė Seimo narių siūlo dabartinį Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondą reformuoti iš esmės, keisti esamą teisinį statusą – savininko teises perduoti Kultūros ministerijai, t.y. perorganizuoti į biudžetinę įstaigą, taip pat taikyti įpareigojimus dėl nešališkumo deklaracijų ir konfidencialumo pasižadėjimų, rekomenduoja kitus pakeitimus. Kokia tikroji fondo reformos priežastis? Kaip keistųsi politikų įtaka žiniasklaidai įsteigus Kūrybingos žiniasklaidos rėmimo fondą? Koks kultūros bendruomenės atstovų požiūris į (ne) būtinybę reformuoti esamą fondą? Pokalbyje dalyvauja Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkė Audronė Pitrėnienė, komiteto narys Valentinas Stundys, komiteto biuro patarėja Lina Joskaudaitė-Dmitrijeva, Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo direktorius Mykolas Karčiauskas, rašytojas Laurynas Katkus, nepriklausoma kultūros ir meno projektų kuratorė Erika Lastovskytė.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ sausio 31 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close