captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Atrask Lietuvą“: Lietuvos švietimo istorijos muziejus

Tokio tipo muziejus turi daugelis šalių. Kiekvienai iš jų per amžių amžius švietimo sistemose teko susidurti su sunkumais ir savaip juos spręsti. Todėl visai nekeista, kad muziejus yra mielai lankomas užsieniečių. O mes?
Lietuvos švietimo istorijos muziejus.
Lietuvos švietimo istorijos muziejus.

Nuo Lietuvos valstybės kūrimosi pradžios XIII a. iki 1990 m. visuomenės švietimo raida vystėsi ant krikščioniškosios Europos pamatų. Lietuvos mokykla nuėjo unikalų kelią, palikdama įspaudus tiek pedagogikos, tiek švietimo srityse. Tokio tipo muziejus turi daugelis šalių. Kiekvienai iš jų per amžių amžius švietimo sistemose teko susidurti su sunkumais ir savaip juos spręsti. Todėl visai nekeista, kad muziejus yra mielai lankomas užsieniečių. O mes?

Lietuvos švietimo istorijos muziejaus muziejininkė Gabija Mackevičiūtė ir edukacinių programų kūrėja bei vedėja Daiva Žiurauskienė tikina, kad šiandien muziejai gerokai keičiasi ir ieško naujų būdų, kaip pritraukti kuo daugiau lankytojų. Interaktyvūs edukaciniai kompiuteriniai žaidimai moksleiviams suteikia ne tik žinių, bet ir emocijų. O kurti žaidimus yra iš ko, nes muziejaus saugyklose sukaupta per 50 000 eksponatų, atspindinčių ilgaamžę Lietuvos švietimo istoriją. 1922 m. pedagoginį muziejų įkūręs žymus pedagogas, gamtininkas, vadovėlių autorius Vincas Ruzgas šiandien gal ir nustebtų, kad jo sumanymas kelti to meto pedagogų kvalifikaciją, ugdyti jaunuomenę nenuėjo perniek. Šiandien muziejus išaugo į modernų, šiuolaikišką kultūros centrą, kuriame mielai laiką leidžia ir žinių semiasi tiek Lietuvos, tiek užsienio švietimo istorijos gerbėjai. Tačiau kaip ten bebūtų, Lietuvos švietimo istorijos muziejus Kaune pasigenda lankytojų iš kitų Lietuvos miestų.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Atrask Lietuvą“ šeštadienį, vasario 1 d., 15.03 val. ir pirmadienį, vasario 3 d., 16.03 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...