captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Iš radijo aukso fondo“: Aleksandro Puškino mažosios tragedijos. I laida

Aleksandro Puškino mažosios tragedijos „Šykštusis riteris“, „Mocartas ir Saljeris“, „Puota maro metu“ ir „Akmeninis svečias“ Lietuvos radijo teatre įrašytos 1962-aisiais. Režisavo Augustinas Baltrušaitis, vėliau likimo ir susiklosčiusių aplinkybių nugramzdintas į visišką užmarštį.
Aleksandras Puškinas.
Aleksandras Puškinas.

Aleksandro Puškino mažosios tragedijos „Šykštusis riteris“, „Mocartas ir Saljeris“, „Puota maro metu“ ir „Akmeninis svečias“ Lietuvos  radijo teatre įrašytos 1962-aisiais. Režisavo Augustinas Baltrušaitis, vėliau likimo ir susiklosčiusių aplinkybių nugramzdintas į visišką užmarštį.

2005 m. Augustiną Baltrušaitį įamžino dokumentinio filmo „Tas, kurio nėra“ autoriai: senelių pensionate gyvena visų užmirštas vienišius, valdiškoje vienutėje kiauras dienas besikrapštantis  su gausybe senų  mechanizmų... Ir beveik niekas nežino, kad šis senukas – garsusis teatro ir kino režisierius, aktorius, kažkada laikytas nepaprastai talentingu, dirbęs su Monika Mironaite, Artiomu Inozemcevu, legendiniu kino režisieriumi Grigorijumi Kozincevu, sukūręs penkis vaidybinius filmus „Lenfilmo“ kino studijoje ir...  Aleksandro Puškino mažąsias tragedijas Lietuvos radijuje.

Pirmoje laidoje girdėsime „Šykštųjį riterį“ ir „Mocartą ir Saljerį“. Vertė Aleksys Churginas. Muzika – Benjamino Gorbulskio. Garso režisierius Regimantas Kudirka. Vaidina aktoriai Henrikas Kurauskas, Vladas Jurkūnas, Algirdas Zalanskas,  Jonas Kavaliauskas ir  Jonas Čepaitis.

Redaktorė Vida Mikšytė. Garso režisierė Sonata Jadevičienė.

„Iš radijo aukso fondo“ vasario 3 d., pirmadienį, 14.05 val. LRT KLASIKOS programoje.

Kartojama per LRT RADIJĄ vasario 4 d. 01.05 val.  

                   

         

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...