captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gyvoji istorija“: pokalbis su architektu Algimantu Nasvyčiu

Apie tai, kokiomis sąlygomis teko kurti savo brandžiausius kūrinius, apie meilę Vilniaus senamiesčiui ir vaikystės patirtis, kurios suformavo meninę pasaulėjautą, padiktavo ne vieną kūrybinį sprendimą.   
Architektas Algimantas Nasvytis.
Architektas Algimantas Nasvytis.

Vieni iš iškiliausių ir žinomiausių Lietuvos moderniosios architektūros kūrėjų Algimantas ir Vytautas Nasvyčiai sukūrė savo reikšmingiausius darbus praėjusio amžiaus aštuntame ir devintame dešimtmetyje. Net ir veikiami Sovietų sąjungoje vyravusių mums svetimų architektūros tendencijų, Lietuvos architektai ir okupacijos metais stengėsi nenutolti nuo Kauno moderniosios architektūros formos, išsaugoti nesunaikintus, nenutrūkusiu ryšius su šios architektūros tradicija, kuo labiau priartėti prie pasaulinės moderniosios architektūros estetikos.

Nasvyčiai, pradėję kurti nauju kūrybiniu metodu, kryptingai ieškoję naujų meninės raiškos formų, suteikė Lietuvos architektūrai naują formą. Įdomu tai, kad modernumo paieškos nesutrukdė išlaikyti pagarbą šimtmečiais kurtai Vilniaus senamiesčio architektūrai, subilus pojūtis ir žvilgsnis leido harmoningai susilieti su jau esančiais statiniais ir kartu išreikšti savo kūrybinę mintį.

Pokalbis su architektu Algimantu Nasvyčiu apie tai, kokiomis sąlygomis teko kurti savo brandžiausius kūrinius, apie meilę Vilniaus senamiesčiui ir vaikystės patirtis, kurios suformavo meninę pasaulėjautą, padiktavo  ne vieną kūrybinį sprendimą.

Vedėja Inga Berulienė. 

„Gyvoji istorija" – sausio 31 d., penktadienį, 16.05 ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...