captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto garsai“: kiaulių maras jau Lietuvoje. Ko imasi tarnybos?

Maisto ir veterinarijos tarnyba penktadienį pranešė, kad Lietuvoje nustatytas kiaulėms ypač pavojingas afrikinis maras. Jis aptiktas ištyrus du šernų mėginius Šalčininkų ir Varėnos rajonuose.
Laidos vedėjai Artūras Matusas ir Ramūnas Grumbinas.
Laidos vedėjai Artūras Matusas ir Ramūnas Grumbinas.

Maisto ir veterinarijos tarnyba  penktadienį  pranešė, kad  Lietuvoje nustatytas kiaulėms ypač pavojingas afrikinis maras. Jis aptiktas ištyrus du šernų mėginius Šalčininkų  ir Varėnos rajonuose.

Šią savaitę iniciatyvinė grupė už referendumą prieš žemės pardavimą užsieniečiams Vyriausiajai rinkimų komisijai pristatys paskutinius patikslintus parašus. Norint inicijuoti referendumą reikia surinkti 300 tūkst. įstatymų reikalavimus atitinkančių parašų.

Lietuvos miestų Visuomenės sveikatos biurai praneša, kad pastaruoju metu dažnai padidėja oro tarša. Aplinkosaugininkai pastebi, kad dažniausia padidėjusios taršos priežastis – neteisėtas buitinių ir gamybos atliekų naudojimas kurui. Siekiant spręsti šią padidėjusios oro taršos problemą, iki kovo mėnesio aplinkos apsaugos pareigūnai kartu su seniūnijų ir kitų institucijų atstovais vykdo reidus.

Vasario 16-ąją kviečiama švęsti išradingai. Už pernykštį išradingą paminėjimą trispalve Prezidentės apdovanotas Žaislų muziejaus įkūrėjas ir vadovas Povilas Blaževičius. Jis ir Prezidentės vyriausioji patarėja Daiva Ulbinaitė – „Ryto garsų“ pašnekovai.

Lietuvos ornitologų draugija su savanorių pagalba pradėjo reguliariai maitinti Nemune žiemojančius vandens paukščius. Šiemet vandens paukščių maitinimas pradėtas žymiai vėliau dėl stipriai vėluojančios tikros, šaltos žiemos pradžios. Tačiau užėjus stipriems šalčiams, šiuo metu paukščiai jau lesinami grūdais ir baltos duonos gaminiais.

Taip pat laidoje – MRU docento Vytauto Dumbliausko parengtas komentaras, svarbiausi ir įdomiausi šios savaitės istorijos įvykiai, su rubrika „Labas rytas“ lankysimės Peru. Girdėsite žinias, sporto ir verslo naujienas iš Kauno, spaudos apžvalgą.

Laidą veda Artūras Matusas ir Ramūnas Grumbinas. Prodiuserė Aušra Jūraitė.

„Ryto garsai“ – sausio 27 d., pirmadienį, nuo 06.30 iki 10.00 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...