captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: Donelaičio peizažas A. Valiaugos fotografijose

„Sovietmečio žmonės buvo šios žemės įkaitai, tačiau jų vaikai jaučiasi visiškai kitaip: mintinai deklamuoja tą patį Donelaitį, nors jis skamba kaip Puškinas – plačia rusiška dvasia. Jie atranda prūsišką, lietuvišką istoriją kaip savo gimtinės dalį.“
Fotomenininko Arturo Valiaugos nuotrauka iš Mažajai Lietuvai skirto darbų ciklo „Ilgesio žemė“.
Fotomenininko Arturo Valiaugos nuotrauka iš Mažajai Lietuvai skirto darbų ciklo „Ilgesio žemė“.

„Sovietmečio žmonės buvo šios žemės įkaitai, tačiau jų vaikai jaučiasi visiškai kitaip: mintinai deklamuoja tą patį Donelaitį, nors jis skamba kaip Puškinas – plačia rusiška dvasia. Jie atranda prūsišką, lietuvišką istoriją kaip savo gimtinės dalį – jie nebeieško savo šaknų tolimoje Rusijoje, stengiasi sukurti naują aplinką“, – sako fotomenininkas Arturas Valiauga, sostinės „Prospekto“ galerijoje pristatantis naują Mažajai Lietuvai skirtą darbų ciklą „Ilgesio žemė“.

„Kiną susiejome su literatūra. Prancūzija šiemet mini dviejų iškilių rašytojų – Marguerite Duras ir Romaino Gary – šimtąsias gimimo metines. R. Gary puikiai pažįstamas ir reikšmingas Vilniui, M. Duras taip pat gerai žinome kaip rašytoją, tačiau čia pamatysime ir kitą jos kūrybos pusę“, – svarbiausius prancūziško kino festivalio „Žiemos ekranai“ akcentus vardija organizatorė Austė Zdančiūtė.

„Spektaklyje kalbame apie žmogų persekiojančią vienatvę, nusivylimus. Mus dažnai kankina klausimai, kaip to išvengti, bet man atrodo, kad daug dalykų prasideda ne išorėje, o mūsų galvose, nuo čia reikia pradėti“, – sako režisierius Darius Rabašauskas, Klaipėdos dramos teatre pristatantis premjerą pagal šiuolaikinio čekų dramaturgo Petro Zelenkos pjesę „Paprastos beprotybės istorijos“.

„Stiprėjanti juoda“ – tai reiškia, kad gyvenimas poetui atrodė liūdnas ir ko gero vis liūdnesnis. Tačiau formos požiūriu jo poezija darėsi skaidresnė, autorius tarsi rengėsi naujam šuoliui, pokyčiams, kurių, deja, nebesulaukėme...“, – apie Metų knygos rinkimuose dalyvaujančią Valdo Gedgaudo  (1962–2013) poezijos knygą „Stiprėjanti juoda“ mintimis dalijasi poetas Romas Daugirdas.

„Muzika, būdama vienintelė iš menų, neturinti prigimtinės ideologijos, yra ir dėkingiausias įrankis civilizacijos istorijai rašyti“, – kaip ir kodėl tos pačios dainos skambėjo skirtingose barikadų pusėse, muzikiniame komentare svarsto menotyrininkas Ernestas Parulskis. 

„Kaune turime gilias meno tradicijas – ir Dailės akademijos Dailės institutą, meninės krypties mokyklų. Esame nusiteikę optimistiškai šias patalpas išnaudoti visu pajėgumu. Jau dabar sulaukiu skambučių, jaunimas domisi, tad manome, kad poreikis menų inkubatoriui Kaune tikrai didžiulis“, – apie būsimojo menų inkubatoriaus vizijas – pokalbis su meno vadybininku, VšĮ „Artkomas" direktoriumi Olegu Darčanovu.

 Na, o ilgųjų susitikimų dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ drauge su fotomenininku A. Valiauga dairysimės po jo fotografijose užfiksuotą „Ilgesio žemę“.

Ved. Gailutė Jankauskienė

„Kultūros savaitė“ – sausio 25 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama rugsėjo 26 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...