captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: Lietuvoje nustatytas afrikinis kiaulių maras

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba penktadienį pranešė apie pirmuosius afrikinio kiaulių maro atvejus.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba penktadienį pranešė apie pirmuosius afrikinio kiaulių maro atvejus. Pasak tarnybos direktoriaus Jono Miliaus, užkratas rastas Šalčininkų ir Varėnos rajonuose, prie Alytaus rajono ribos dviejuose tirtuose šernuose. Susirgimą diagnozavo Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorija, o mėginiai patvirtinti nusiųsti į Vokietiją. Kas laukia šalies kiaulių augintojų?

Panevėžio rajono bendrovės „Dembavos medelynas“ direktorė Vitalija Kuliešienė  baiminasi spaudžiančio šaltuko. Anot jos, vaismedžiams didžiausią pavojų kelia didesni šalčiai – iki 30 laipsnių.  Mažesni šalčiai labiau kenkia jauniems sodams, ypač lepesnių veislių vaismedžiams. Šiuo metu pagrindinis rūpestis – sėkmingai parduoti moderniose saugyklose laikomus obuolius.

Kaišiadorių rajono Palomenės kaime gyvenantis Vitas Kučiauskas ūkininkauja jau beveik 20 metų. Dabar šeimos ūkyje apie 500 grynaveislių Šarole mėsinių ir mišrūnų galvijų. Pasinaudojus europine parama, įsigyta žemės ūkio technikos, sutvarkyta fermų įranga ir aplinka. Ūkininkas įsitikinęs, kad tokios sparčios pažangos ūkyje nebūtų be ES paramos. Per pastarąjį dešimtmetį gerų pokyčių būta ir apylinkėse.

Ved.  Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, sausio 27 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...