captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikiniame vidudienyje“ – „The Beatles“ fenomenas

Penktadienio laidoje skambės kvarteto „The Beatles“ kūryba.
britpopnews.com nuotr.
britpopnews.com nuotr.

Pirmasis XXI amžiaus dešimtmetis dovanoja ne vieną gražią sukaktį ir progą minėti, kalbėti, prikelti nemariojo britų kvarteto „The Beatles“ šlovę. Ne išimtis ir 2014-ieji. Jie „bitlų“ istorijoje žymi sėkmingo koncertinio išsilaipinimo anapus Atlanto – Niujorke 50-ąsias metines. Būtent šis turas britų muzikiniam fenomenui galutinai ir neužtrenkiamai atvėrė vartus į pasaulinę šlovę, pagimdė naują „The Beatles“ epochą.

Tačiau ši epocha buvo ne vien tik muzikinė. Stiprus kvarteto dainų emocinis impulsas ardė ideologines, politines užtvaras, į kurias XX amžiaus viduryje buvo pasidalijusi Europa ir pasaulis. „The Beatles“ nariai Johnas Lennonas, Paulas McCartney, Georgas Harrisonas ir Ringo Staras tapo naujo tipo ne pavienės, bet kolektyvinės sėkmės žvaigždėmis, į kurias lygiavosi ne tik jų vienmečiai, bet ir vėlesnės kartos. Sužibus „The Beatles“ šlovei labai klydo tie, kuri pranašavo iki tol klestėjusio svingo, netgi džiazo žūtį. Atvirkščiai, nepakartojamos „The Beatles“ dainų melodijos tapo neišsenkamu improvizacijų šaltiniu ar naujos muzikos inspiracijomis.

Dievinanti „The Beatles“ kūrybą ekonomistė, finansų ekspertė Margarita Starkevičiūtė tvirtina, kad šios grupės kūrybinės nuostatos – pozityvumas, atvirumas, optimizmas sutampa su idealaus ekonominio valdymo ir socialinės gerovės kūrimo nuostatomis.

Vedėjas Andrius Kairaitis.    .

„Muzikinis vidudienis“ sausio 24 d., penktadienį, 12.10 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...