captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: Pamario ūkininkus kausto neviltis

Užsitęsę liūtiniai lietūs, retsykiais su audromis ir kruša, skandina Šilutės rajono ūkininkų laukus bei ganyklas. Daugeliui iki šiol pavyko paruošti vos pusę planuoto pašarų kiekio, o dabar technika į pievas ir laukus neįvažiuoja, klimsta.

Užsitęsę liūtiniai lietūs, retsykiais su audromis ir kruša, skandina Šilutės rajono ūkininkų laukus bei ganyklas. Daugeliui iki šiol pavyko paruošti vos pusę planuoto pašarų kiekio, o dabar technika į pievas ir laukus neįvažiuoja, klimpsta. Ankstesniais metais pašarais padėję kitų rajonų žemdirbiams, šiemet šilutiškiai patys turės jų ieškoti.

Dvidešimt dvejus metus skaičiuojantis Kalvarijos savivaldybės Akmenynų kaimo ūkininkės Irenos Bražinskienės ūkis yra pieno ir mėsos krypties. Čia 120 ha žemės, daugiausia ganyklų, laikoma 70 karvių, 30 mėsinių galvijų. Pastaraisiais mėnesiais sumažėjusios pieno supirkimo kainos didelės įtakos ūkio pelningumui neturės, tik ši bei kitos priežastys lemia, kad rimtoms investicijoms, pavyzdžiui modernios karvidės statybai, pasiryžti negalės.

Biržų rajono Meilūnų kaimo bibliotekininkė Sandra Bieliauskienė tvirtina, kad kaimo vaikai vasarą daug laiko praleidžia prie kompiuterio. Tačiau patys vaikai sako, jog jiems kur kas įdomiau vasarą būti lauke. Tuo tarpu jaunimas, besimokantis paskutinėse mokyklos klasėse, vasarą bandys užsidirbti pinigų.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, liepos 20 d., 06.03 val. per Lietuvos radiją.

 

 

  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...