captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: ūkininko vargai perkant iš valstybės nuomotą žemę

Praėjusių metų pabaigoje Lietuvoje labai pagyvėjo žemės rinka. Tačiau perkantiems žemės ūkio paskirties žemę po senovei daug neaiškumų, stinga būtinos informacijos. Iš dalies dėl to kaišiadorietis Antanas Žarnauskas pakliuvo į keblią padėtį.

Praėjusių metų pabaigoje Lietuvoje labai pagyvėjo žemės rinka. Per tris mėnesius valstybinės žemės parduota beveik  už 112 mln. litų  arba 2,5 karto daugiau negu prieš metus. Vis dėlto perkantiems žemės ūkio paskirties žemę po senovei daug neaiškumų, stinga būtinos informacijos. Iš dalies dėl to kaišiadorietis Antanas Žarnauskas pakliuvo į keblią padėtį. 

Šiuo metu Jurbarko rajone yra registruotos tik 7 kaimo turizmo sodybos. O sąlygos kaimo turizmo verslui čia geros. Teka Nemunas, kraštovaizdį puošia restauruotos įspūdingos pilys, įrengti dviračių takai, yra daug kitų privalumų. Tad visiškai pagrįstas klausimas, kodėl Jurbarko rajone vis dar nepopuliarus kaimo turizmo verslas?

Daugiau kaip pusę Tauragnų seniūnijos teritorijos užima miškai, tyvuliuoja 38 ežerai, yra 83 kaimai bei viensėdžiai ir beveik pusantro tūkstančio gyventojų. Čia gyvenantys žmonės daug dirbdami, įgyvendindami įvairius projektus, stengiasi tausoti gamtą, susidaryti geresnes sąlygas gyventi.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, sausio 24 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...