captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pianistas Kasparas Uinskas

„Prisimenu, kaip kadaise ėjau M. K. Čiurlionio mokyklos koridoriumi ir išgirdau vienoje klasėje skambinant F. Šopeno 24-ąjį etiudą. Ta muzika, sklindanti iš už durų, mane tiesiog užbūrė. Su F. Šopeno muzika iki šių dienų nesiskiriu.“
Pianistas Kasparas Uinskas.
Pianistas Kasparas Uinskas.

„Prisimenu, kaip kadaise ėjau M. K. Čiurlionio mokyklos koridoriumi ir išgirdau vienoje klasėje skambinant F. Šopeno 24-ąjį etiudą. Ta muzika, sklindanti iš už durų, mane tiesiog užbūrė. Su F. Šopeno muzika iki šių dienų nesiskiriu ir jaučiu tam tikrą tuštumą, jei solinėje programoje nebūna bent vieno šio kompozitoriaus kūrinio“, – sako pianistas Kasparas Uinskas.

„Šiuolaikiniame teatro, televizijos kontekste, pramogų laikmetyje tokie kūriniai gal ir nepopuliarūs, bet, man atrodo, reikalingi. Bent jau greitai bus reikalingi... Vis dėlto žmonės nori grįžti į kažką tikrą, į realų gyvenimą. Aš taip neužtikrintai sakau, bet greitai ši kryptis, kuria mes bandome eiti, bus labai reikalinga. Tokios knygos, tokie tekstai...“ –  apie būsimą premjerą „Jobo knyga“ sako režisierius Eimuntas Nekrošius.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Nemunas“, „Šiaurės Atėnai“, „7 meno dienos“ ir  „Literatūra ir menas“.

Galerijoje „Aidas“ Vilniuje atidaryta Lilijos Valatkienės foto refleksijų paroda „Mažoji Lietuva: laikos ženklai“. Kodėl spaudos žurnalistė ir fotografė ėmėsi meninės fotografijos ir kodėl jos darbai rodomi galerijoje, kurioje niekada nebuvo foto parodų? Ir ką apie tai mano Vilniaus Dailės akademijos docentas, tapytojas, fotografas ir skulptorius Viktoras Binkis?

„Prisimenu, kaip kadaise ėjau M. K. Čiurlionio mokyklos koridoriumi ir išgirdau vienoje klasėje skambinant F. Šopeno 24-ąjį etiudą. Ta muzika, sklindanti iš už durų, mane tiesiog užbūrė. Pamenu, kad priglaudžiau ausį prie durų ir visas mano vidus virpėjo, girdint tas besikeičiančias harmonijas.  Su F. Šopeno muzika iki šių dienų nesiskiriu ir jaučiu tam tikrą tuštumą, jei solinėje programoje nebūna bent vieno šio kompozitoriaus kūrinio”, – pasakoja pianistas Kasparas Uinskas. Pokalbis su pianistu apie muzikinę karjerą, tobulus koncertus bei mokslus prestižinėje Juilliardo mokykloje Niujorke ir F. Šopeno muzikos akademijoje Varšuvoje.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ sausio 24 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...